ПЕРЕЛІК ПРИМІЩЕНЬ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ОБЛАДНАННЮ АВТОМАТИЧНИМИ УСТАНОВКАМИ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТА ПОЖЕЖОГАСІННЯ
Назва приміщень | Автоматичні засоби пожежної сигналізації та пожежогасіння | |
установки пожежогасіння | установки пожежної сигналізації | |
1. Житлові будинки: - передпокої квартир 1) у будинках з умовною висотою від 26,5 до 47 м включно 2) - передпокої квартир 1) і позаквартирні коридори, ліфтові холи в будинках з умовною висотою понад 47 м з адресованими пожежними сповіщувачами 2) - вбудовано-прибудовані нежитлові приміщення різного призначення незалежно від площі | - - - | + + + |
2. Стоянки автомобілів (крім індивідуальних житлових будинків): - приміщення для зберігання автомобілів, розташовані в підземних, підвальних, цокольних поверхах житлових будинків незалежно від площі та кількості машино-місць | + | +2) |
3. Будинки гуртожитків за кількості мешканців більше 50: - кімнати (за винятком санітарно-гігіенічних приміщень) 1), коридори, ліфтові холи | - | + |
4. Будинки для осіб похилого віку і сімей з інвалідами: - передпокої квартир1), позаквартирні коридори, ліфтові холи, адміністративні та допоміжні приміщення нежитлового призначення незалежно від площі | - | + |
1) У приміщеннях квартир (за винятком санітарно-гігіенічних приміщень) додатково використовуються автономні оптико-електронні димові пожежні сповіщувачі. 2) Використовуються димові пожежні сповіщувачі для автоматичного вмикання протидимних систем (у разі їх наявності). Сигнал про спрацювання протидимних систем будинку подається на ОДС та в приміщення чергового персоналу будинку (за його наявності). |
Здания высотой более 16 этажей следует проектировать I степени огнестойкости и разделять по вертикали на пожарные отсеки противопожарными перекрытиями с пределом огнестойкости не менее 2 ч; такой отсек по высоте не должен превышать 8 этажей. Площадь пожарного отсека для зданий высотой от 16 этажей до 25 включительно должна быть не более 2200 м2 , для зданий выше 25 этажей - не более 1200 м2 .
Лестничные клетки зданий высотой более 16 этажей должны быть незадымляемыми 1-го и 2-го типа и разделяться на отсеки через каждые 8 этажей (с учетом 4.28) сплошной противопожарной перегородкой 1-го типа. Зонированию подлежат инженерные системы (противопожарный водопровод, вентиляци- онные системы, мусоропроводы и др.).
В пределах нижнего этажа каждого пожарного отсека по периметру здания должны предусматриваться эвакуационные балконы или открытые галереи (с учетом 4.10) с выходом на них из незадымляемых лестничных клеток, коридоров и помещений. Площадь таких балконов или открытых галерей должна быть рассчитана на возможность пребывания на них наибольшего количества людей, одновременно находящихся на всех этажах пожарного отсека. В зданиях с помещениями для сна (гостиницы и т.п.) такие балконы, площадки и галереи следует предусматривать на каждом этаже. начиная с 17-го.
Вместимость ресторанов и зальных помещений выше 16-го этажа не должна превышать 100 мест.
При оснащении фасадов зданий подъемными устройствами для ремонта и очистки фасадов эти устройства должны рассчитываться на использование пожарными подразделениями, в том числе для спасения людей.
Отделку и облицовку стен и потолков на путях эвакуации и в зальных помещениях следует предусматривать из негорючих материалов. Для отделки помещений зданий, имеющих атриум, а также зданий высотой более 16 этажей допускается применение горючих материалов толщиной не более 0,4 мм.
Вместо противопожарных стен для решения архитектурно-планировочных и функциональных задач допускается устройство противопожарной зоны согласно противопожарным требованиям СНиП 2.01.02.
В зданиях высотой более 16 этажей при устройстве мусоропровода каждый пожарный отсек (см. 4.41) должен иметь отдельный изолированный мусоропровод с загрузочным люком, ориентированным наружу.
Эвакуационное освещение зданий высотой более 16 этажей должно быть первой категории.
- Техніко-економічні показники для житлових будинків
Техніко-еономічні показники для житлових будинків визначають відповідно до ДБН В.2.2-15-2005, Додаток В (обов'язковий)
Площу квартир визначають як суму площ усіх приміщень квартири за винятком лоджій, балконів, веранд, терас, холодних комор і зовнішніх тамбурів.
Загальну площу квартир визначають як суму площ усіх приміщень квартири (за винятком вхідних тамбурів в одноквартирних будинках), вбудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих із такими знижувальними коефіцієнтами:
- для балконів і терас - 0,3;
- для лоджій - 0,5;
- засклених балконів - 0,8;
- веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1,0.
Площа, яку займає піч, до площі приміщень не включається. Площа під маршем внутрішньо-квартирних сходів при висоті від підлоги до низу виступних конструкцій 1,6 м і більше включається до площі приміщень, де розташовані сходи.
Загальну площу приміщень гуртожитків і спеціалізованих житлових будинків для осіб похилого віку та інвалідів визначають як суму площ житлових кімнат, підсобних приміщень (у тому числі вбудованих шаф), приміщень громадського призначення, а також літніх приміщень з коефіцієнтами згідно з В.2.
Житлову площу квартирних будинків і гуртожитків визначають як суму площ житлових кімнат без урахування вбудованих шаф.
Загальну площу квартир житлових будинків визначають як суму загальних площ квартир цих будинків, визначену згідно з В.2.
Загальна площа приміщень громадського призначення, вбудованих у житлові будинки, підраховується окремо згідно з вимогами ДБН В.2.2-9.
Площі горища, технічного підпілля (технічного горища), позаквартирних комунікацій, а також тамбурів сходових кліток, ліфтових та інших шахт, портиків, ґанків, зовнішніх відкритих сходів до загальної площі будинків не включаються.
Площу житлового будинку визначають як суму площ поверхів будинку, виміряних у межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін, а також площ балконів і лоджій.
Площа сходових кліток, ліфтових та інших шахт включається до площі поверху з урахуванням їх площ на рівні даного поверху.
Площа горищ і технічних поверхів та підвалів до площі будинку не включається.
Площу приміщень житлових будинків визначають за їх розмірами, вимірюваними між опорядженими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги (без урахування плінтусів). При визначенні площі мансардного приміщення враховують площу цього приміщення з висотою похилої стелі не менше 1,5 м при нахилі 30° до горизонту; 1,1м при 45°; 0,5 м при 60° і більше. При проміжних значеннях висота визначається за інтерполяцією. Площу приміщення з меншою висотою враховують у загальній площі з коефіцієнтом 0,7, при цьому мінімальна висота стіни повинна бути 1,2 м при нахилі стелі 30о; 0,8 м при нахилі від 45° до 60°; не обмежується за нахилу 60° і більше.
Площа забудови будинку визначається як площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будинку на рівні цоколя, включаючи виступні частини. Площа під будинком, розташованим на стовпах, а також проїзди під будинком включаються до площі забудови.
Будівельний об'єм житлового будинку визначають як суму будівельного об'єму вище позначки ±0,000 (надземна частина) і нижче цієї позначки (підземна частина).
Будівельний об'єм надземної і підземної частин будинку визначають у межах обмежуючих поверхонь із включенням огороджувальних конструкцій, світлових ліхтарів тощо, починаючи з позначки чистої підлоги кожної з частин будинку, без урахування проїздів і просторів під будинками на опорах.
При визначенні поверховості надземної частини будинку до кількості поверхів включають усі надземні поверхи (включаючи мансардний), у тому числі технічний і цокольний, якщо верх його перекриття знаходиться вище середньої планувальної позначки землі не менше ніж на 2 м.
При різній кількості поверхів у різних частинах будинку на ділянці з уклоном поверховість визначають окремо для кожної частини будинку.
Технічний поверх, розташований над верхнім поверхом, при визначенні поверховості будинку не враховують.
До складу обов'язкових техніко-економічних показників по житловому будинку включають:
а) площу ділянки (земельної ділянки) - Sз.д.(га);
б) площу забудови Sз (м2);
в) поверховість - П;
г) умовну висоту будинку - Н(м) (визначать за 2.18 ДБН В.1.1-7 «Умовна висота будинку визначається висотою розташування верхнього поверху, без врахування верхнього технічного поверху, а висота розташування поверху визначається різницею позначок поверхні проїзду для пожежних машин і підлоги верхнього поверху (крім спеціально обумовлених у НД випадків)»);
д) кількість квартир у будинку, у тому числі;
- однокімнатних;
- двокімнатних і більше;
е) площу квартир у будинку S кв. (м2);
ж) площу літніх приміщень (підрахована згідно з В.2) Sл.п. (м2);
з) загальну площу квартир у будинку Sз. кв. (м2);
й) площу вбудованих нежитлових приміщень Sв.н.п. (м2);
к) загальний будівельний об'єм - V (м3) усього, у тому числі:
- вище позначки ±0.00;
- нижче позначки ±0.00;
л) питому теплову потужність опалення;
Також слід визначати наступні показники:
загальну площу приміщень у будинку Sзаг. (м2);
житлова площа у квартирі Sжитл. (м2);
загальна житлова площа у будинку Sзаг. житл. (м2).
Дата добавления: 2015-11-12; просмотров: 1293;