Встановлення та налаштування клієнта під Windows 9x,NT,2000,XP.

В операційних системах фірми Microsoft любий комп’ютер може виступати в ролі клієнта до іншого комп’ютера, так само як і в ролі сервера, щодо іншого клієнта, який бажає підключитися до комп’ютера.

В мережах Microsoft доступ до спільних ресурсів можна встановлювати як на рівні користувачів, так і на рівні ресурсів, що спільно використовуються.

Причому можливості підключення в Windows 9x ,МЕ мають деякі особливості. Головною з них є те , що вхід в дану операційну систему повинен виконуватися обов’єязково з тим іменем і паролем, з яким користувач авторизований на сервері, це завдання спрощується в мережах з доменами, оскільки там іншого способу входу в систему не передбачено. Проте при відмові від реєстрації (натисканні клавіші ESC) доступу до мережі не буде зовсім.

В Windows for Workgroups, попередниці систем Windows 95/98, на кожному комп'ютері робочої групи можна було створювати каталоги, захищені паролем, що спільно використовуються, які були доступні в локальній мережі. Використовування такої розподіленої бази даних системи безпеки означало, що користувачу доводилося запам'ятовувати декілька паролів, залежно від кількості каталогів, до яких йому був потрібен доступ, що спільно використовуються.

Такий тип ресурсів, що спільно використовуються, можна створювати і в Windows 95/98. Ці операційні системи базуються на файловій системі, яка використовувалася ще в MS DOS. Цією файловою системою є FAТ (File Allocation Table — таблиця розміщення файлів). В основі нової версії FAT32 лежать ті ж методи, але при цьому можна використовувати жорсткі диски набагато більшого розміру. Проте кількість інформації, яка може зберігатися в такій файловій системі, вельми обмежена, що значно утрудняє збереження даних про доступ до окремих файлів і каталогів.

В Windows NT/2000/ХР розділ жорсткого диска можна відформатувати для файлової системи NTFS, при використовуванні якої для окремих файлів і каталогів можна задавати доступ на рівні користувачів. Якщо необхідно забезпечити підвищену безпеку, то для цього чудово підходить розділ NTFS. Крім того, в операційній системі Windows 2000 до NTFS додані нові можливості, що забезпечують ще більш високий ступінь захищеності, у тому числі можливість кодування і декодування даних "на льоту", під час їх запису або зчитування з диска.








Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 604;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.