Розетки, адаптери, аттенюатори

Для кожного з вищеперелічених типів коннекторів випускаються розетки з різними варіантами кріплення (різьблення, фланець, клямки і т. п.). Для з'єднання різнотипних коннекторів застосовують перехідні розетки, серед яких поширені SC-ST, SC-D-ST, SC-FC.

 

Мал. 3.8. Оптичні розетки: а — ST, би — SC, в — SC-дуплекс, г — FC

FM-адаптери (Female-Male — вилка-розетка) є комбінацією коннектора і розетки з вклеєним відрізком волокна. Призначені для захисту приймачів і випромінювачів вимірювальної апаратури від механічних пошкоджень при багатократних підключеннях-відключеннях. Випускаються як однорідні (FM-ST, FM-SC, FM-FC), так і перехідні (наприклад, FM-SC-ST — розетка ST, вилка SC).

Адаптери для голого волокна застосовують для тимчасової окінцьовки волокна (при тестуванні). Вони мають коннектор з відполірованим фрагментом волокна і підпружинений фіксатор волокна. При натисненні на кнопку фіксатор відкривається, і в адаптер можна ввести заздалегідь сколене волокно. Після відпуску кнопки волокно фіксується. Адаптери забезпечують рівень втрат, що вносяться, 1 дБ (щодо стандартного коннектора).

 

Рис. 3.9 Адаптери для оголеного оптоволокна : а – ST, б – SC.

Аттенюатори виконуються у вигляді розеток (фіксовані і регульовані) або FM-адаптерів (тільки фіксовані).

Шнури, напіввилки (пігтейли)

Оптичні шнури (optical patch-cord) — відрізок одножильного або дуплексного кабелю, окінцьовані з двох сторін коннекторами. В специфікацію шнура входить тип волокна, тип коннекторів і довжина шнура. Для зручності ідентифікації прийнята колірна маркіровка: багатомодові мають оранжевий колір панчохи, одномодові — жовтий.

Перехідні шнури мають на протилежних кінцях коннектори різних типів.

Шнури МСР (mode conditioning patch cord) призначені для підключення багатомодової лінії зв'язку до лазерних випромінювачів (портам 1000Base-LX). Ці шнури несиметричні: з боку передавача у них одномодовий коннектор з одномодовим волокном, яке через з'єднувач, що зміщує центр, переходить в багатомодове волокно з багатомодовим коннектором. Фірма AMP випускає такі шнури для волокна 62,5/125 (зсув 20 мкм) і 50/125 (зсув 13 мкм). Шнури МСР непридатні для роботи з портами іншого типу (вони вноситимуть дуже великі втрати).

Напіввилки, вони ж пігтейли (pig tail — поросячий хвіст), або «хвости», є відрізками волокна в 900-мкм буфері, фабрично окінцьовані з одного боку коннектором певного типу. Довжина — стандартна (1,5 м) або замовлена. Для одномодового волокна коннектори можуть мати наконечники Super PC, Ultra PC або Angle PC. напіввилки дозволяють позбутися проблем установки коннекторів (клей, поліровка). Вільний кінець «хвоста» з'єднується з волокном кабелю за допомогою сплайса або зварки.

 








Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 520;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.