Інші типи мереж.
FDDI (англ. волоконно Distributed Data Interface - Волоконно-оптичний інтерфейс передачі даних) - стандарт передачі даних в локальній мережі, простягнутою на відстані до 200 кілометрів. Стандарт заснований на протоколі Token Ring. Крім великої території, мережа FDDI здатна підтримувати декілька тисяч користувачів.
Як середовище передачі даних в FDDI рекомендується використовувати волоконно-оптичний кабель, проте можна використовувати і мідний кабель, в такому випадку використовується скорочення CDDI (Copper Distributed Data Interface). Як топології використовується схема подвійного кільця, при цьому дані в кільцях циркулюють в різних напрямках. Одне кільце вважається основним, по ньому передається інформація в звичайному стані, друге - допоміжним, по ньому дані передаються у випадку обриву на першому кільці. Для контролю за станом кільця використовується мережевий маркер, як і в технології Token Ring.
X.25 - сімейство протоколів канального рівня мережевої моделі OSI. Призначалося для організації WAN на основі телефонних мереж з лініями з досить високою частотою помилок, тому містить розвинені механізми корекції помилок. Орієнтований на роботу з встановленням сполук. Історично є попередником протоколу Frame Relay.
X.25 забезпечує безліч незалежних віртуальних каналів (постійних віртуальних каналів, ПВХ і комутованих віртуальних каналів, SVC) в одній лінії зв'язку, ідентифікованих в X.25-мережі по ідентифікаторах підключення до з'єднання (ідентифікатори логічного каналу (Logical каналу Identifyer, LCI) або номери логічного каналу (номер логічного каналу, LCN).
Завдяки надійності протоколу та його роботу поверх телефонних мереж загального користування X.25 широко використовувався як у корпоративних мережах, так і у всесвітніх спеціалізованих мережах надання послуг, таких як SWIFT (банківська платіжна система) і SITA (фр. Société Інтернаціонал де Телекомунікації Aéronautiques - система інформаційного обслуговування повітряного транспорту), проте в даний час X.25 витісняється іншими технологіями канального рівня (Frame Relay, ISDN, ATM) і протоколом IP, залишаючись, проте, досить поширеним в країнах і територіях з нерозвиненою телекомунікаційною інфраструктурою.
Frame Relay (англ. «ретрансляція кадрів», FR) - протокол канального рівня мережевої моделі OSI. Служба комутації пакетів Frame Relay в даний час широко поширена в усьому світі. Максимальна швидкість, що допускається протоколом FR - 34368 мегабіт / сек (канали E3). Комутація: точка-точка.
Frame Relay був створений на початку 1990-х в якості заміни протоколу X.25 для швидких надійних каналів зв'язку, технологія FR архітектурно грунтувалася на X.25 і багато в чому схожа з цим протоколом, однак на відміну від X.25, розрахованого на лінії з досить високою частотою помилок, FR початку орієнтувався на фізичні лінії з низькою частотою помилок, і тому більша частина механізмів корекції помилок X.25 до складу стандарту FR не увійшла. У розробці специфікації брали участь багато організацій, численні постачальники підтримують кожну з існуючих реалізацій, виробляючи відповідне апаратне і програмне забезпечення.
Frame Relay забезпечує безліч незалежних віртуальних каналів (віртуальних каналів, ВК) в одній лінії зв'язку, ідентифікованих в FR-мережі по ідентифікаторах підключення до з'єднання (Data Link Connection Identifier, DLCI). Замість засобів управління потоком включає функції сповіщення про перевантаження в мережі. Можливе призначення мінімальної гарантованої швидкості (CIR) для кожного віртуального каналу.
В основному застосовується при побудові територіально розподілених корпоративних мереж, а також у складі рішень, пов'язаних із забезпеченням гарантованої пропускної спроможності каналу передачі даних (VoIP, відеоконференції і т. п.).
Плезиохронна цифрова ієрархія (PDH, плезиохронна цифрова ієрархія) - цифровий метод передачі даних і голосу, заснований на тимчасовому поділі каналу і технології подання сигналу за допомогою імпульсно-кодової модуляції (ІКМ).
У технології PDH в якості вхідного використовується сигнал основного цифрового каналу (ОЦК), а на виході формується потік даних зі швидкостями N × 64 кбіт / с. До групи ОЦК, що несуть корисну навантаження, додаються службові групи біт, необхідні для здійснення процедур синхронізації і фазування, сигналізації, контролю помилок (CRC), в результаті чого група набуває форми циклу.
На початку 80-х років було розроблено три таких системи (в Європі, Північній Америці і Японії). Незважаючи на однакові принципи, в системах використовувалися різні коефіцієнти мультиплексування на різних рівнях ієрархій. Опис стиків цих інтерфейсів і рівнів мультиплексування дано в рекомендації G.703. Потоку E5 не існує згідно з рекомендацією G.702.
На відміну від більш пізньої SDH, PDH для характерно поетапне мультиплексування потоків, тому що потоки більш високого рівня збираються методом чергування біт. Тобто, наприклад, щоб вставити первинний потік в третинний, необхідно спочатку демультіплексіровать третинний до вторинних, потім вторинний до первинних, і тільки після цього буде можливість провести збірку потоків заново. Якщо врахувати, що при складанні потоків більш високого рівня додаються додаткові біти вирівнювання швидкостей, службові канали зв'язку та інша некорисна навантаження, то процес терминирования потоків низького рівня перетворюється на досить складну процедуру, яка вимагає складних апаратних рішень.
Таким чином, до недоліків PDH можна віднести: утруднений введення / виведення цифрових потоків проміжних функцій, відсутність засобів автоматичного мережевого контролю і управління, а також наявність трьох різних ієрархій. Дані недоліки призвели до розробки в США ієрархії синхронної оптичної мережі SONET, а в Європі аналогічної ієрархії SDH, які були запропоновані для використання на автоматичних лініях зв'язку. Через невдало обраної швидкості передачі було прийнято рішення відмовитися від створення мережі SONET і побудувати на її основі мережу SONET / SDH.
Структура потоку Е1 (2048 кбіт / с)
Цикл потоку Е1 складається з 32 канальних інтервалів, нумерованих від 0 до 31. Тридцять канальних інтервалів (1-15 і 17-31) використовуються для передачі трафіку (наприклад голоси), а два - нульовий і шістнадцятий - для передачі службової інформації, таких як синхронізації та сигнальні повідомлення викликів. Апаратура ущільнення, об'єднує 30 ОЦК і отримує на виході первинний цифровий потік E1, називається ІКМ-30.
Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 808;