Досвід емоційно-ціннісних відносин.
· Формування національної самосвідомості та громадянської гідності.
· Гармонізація стосунків між поколіннями (чуття єдиної родини, відродження історичної пам’яті, повага до минулого та пращурів тощо).
· Культивування кращих рис української ментальності: працьовитості, волелюбства, глибинного зв’язку з природою, культу доброго імені, толерантності, доброзичливості, гостинності тощо.
· Прищеплення любові до української культури.
3. Зміст освіти.Зважаючи на те, що освіту ми визначили як процес і результат навчання та виховання, зміст освіти логічно поєднує в собі зміст навчання зі змістом виховання. Якщо зміст навчання визначається соціальним досвідом, а зміст виховання – потребами дитини, то зміст освіти ґрунтується на потребах дитини та соціальному досвіді, спроможному їх задовольнити.
Зміст освіти = | Зміст навчання | + | Зміст виховання |
(Соціальний досвід) | (Потреба дитини) |
При відсутності одного з компонентів або умов для їх взаємодії, освіта не відбудеться. Так, якщо є певний соціальний досвід, наприклад, з музичного навчання та виховання, але людина не має потреби в ньому, то музичної освіти вона не отримає. Або ж, людина має потребу в планетарній освіті (так хочеться знати, що там у всесвіті), але суспільство ще не напрацювало соціального досвіду стосовно зазначеної галузі, то планетарно освіченою вона не стане. Такий же результат дасть розділення потреб і умов їх задоволення в часі та просторі.
ПП
1. Чи рівнозначні всі чотири складові виховання (розумове, моральне, естетичне, фізичне, трудове)? Свою думку обґрунтуйте.
ПЗ
2. Завдання творчим групам: за аналогією з національним вихованням відпрацюйте цілепокладання для інших напрямків виховної роботи з урахуванням вікового розгалуження дитячої спільноти (доцільно це буде зробити відносно тієї категорії дітей, з якою ви будете працювати під час педагогічної практики).
Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 567;