Забезпечення (укомплектування) озброєнням і військовою технікою.

Своєчасне і повне забезпечення (укомплектування) підрозділів озброєнням і військовою технікою є однією з найважливіших умов підтримки їх боєздатності на заданому рівні.

Організація укомплектування ОВТ включає:(Слайд № 6)

- визначення потреб частин і підрозділів у ОВТ;

- своєчасне витребування та отримання відсутнього ОВТ;

- правильне використання відпускається ліміту грошових коштів на придбання майна для підтримання ОВТ у боєздатному стані;

- зберігання ОВТ та майна на складах, його розподіл, відпустка, перевезення та облік;

- збір придатних агрегатів і деталей зі списаного ОВТ;

- використання трофейних зразків техніки та майна.

Забезпечення військ озброєнням і військовою технікою здійснюється, як правило, за схемою: (Слайд № 7)

центр – об’єднання - з'єднання - частина.

При організації постачання ОВТ враховуються: (Слайд № 8)

- тривалість і характер бойових дій;

- наявність і технічний стан ОВТ;

- можливість відновлення пошкодженого ОВТ і потреба в запасних частинах для цих цілей;

- обсяг і терміни надходження в запасних частинах з постачальних складів (баз).

Обчислення потреб з'єднань (частин) в ОВТ проводиться в розрахунково-постачальницьких одиницях (комплектах, штуках). (Слайд № 8)

Принципи укомплектування ОВТ:

- в першу чергу укомплектовуються частини (підрозділи,) від яких залежить виконання бойових завдань;

- відповідальність за укомплектування частин і підрозділів ОВТ несуть начальники, яким вони підпорядковані;

- укомплектування здійснюється як під час підготовки так і в ході бою;

- укомплектування здійснюється з розрахунком однотипності зразків.

Озброєння та військова техніка виділяються з'єднанню (частинам, підрозділам) постачальними службами, у яких вони стоять на забезпеченні.

Підставою для зарахування частин (з’єднань) на забезпечення є наказ командира з’єднання (командувача об’єднання), до складу якого вони надійшли.

Виділення озброєння і військової техніки з'єднанню (частинам, підрозділам) здійснюється з урахуванням їх штатної потреби згідно з наказами (розпорядженнями), а також згідно з нарядами (накладними) постачальних служб.

Потреба з'єднання (частин, підрозділів) в озброєнні та військовій техніці визначається з облікових документів відповідних постачальних служб з'єднання (частин) або з донесень (звітів), які надходять від з'єднання (частин) відповідно до Табелю термінових донесень, або згідно з разовими заявками частин (підрозділів).

При повному укомплектуванні частин (підрозділів) особовим складом потреба розраховується відповідно до штатів або табелів до них, а у інших випадках - на особовий склад, який є або надходить.

При визначенні потреби в озброєнні та військовій техніці, яку треба буксирувати або транспортувати, обов'язково ураховується забезпеченість частин (підрозділів) засобами тяги або транспортування.

При забезпеченні (укомплектуванні) з’єднання (частин та підрозділів) озброєнням і військовою технікою передбачаються: забезпечення однотипності озброєння і військової техніки в підрозділах і частинах, дотримання повної комплектності озброєння і військової техніки, використання залізничного, водного транспорту і богатоосних важких колісних тягачів (БВКТ) для транспортування озброєння і військової техніки з метою максимального збереження їх ресурсів.

Команди приймальників (приймальники) висилаються і прибувають до місць одержання озброєння і військової техніки в терміни, зазначені постачальними службами.

При прийманні озброєння і військової техніки особовий склад команд (приймальники) перевіряють наявність формулярів (паспортів), іншої експлуатаційної документації та правильність їх заповнення, технічний стан зразків, їх укомплектування запасними частинами і приладдям (ЗІП), а також комплектність та стан групових комплектів ЗІП, експлуатаційних та ремонтних комплектів, які передаються разом із зразками.

Технічний стан зразків встановлюється під час огляду та перевірки працездатності (функціонування) усіх їх систем, у тому числі контрольним пробігом машин, які були у експлуатації. Зразки, які приймаються, за своїм технічним станом та комплектності мають відповідати вимогам технічної документації або спеціальних інструкцій на приймання, передачу та утримання видів озброєння і військової техніки. Невідповідні за своїм технічним станом або не укомплектовані зразки приймаються як виняток тільки за спеціальним письмовим розпорядженням постачальної служби, яка виділяє озброєння і військову техніку.

Оформлення приймання здійснюється після завантаження зразків на транспортні засоби та перевірки приймальниками готовності їх до транспортування.

Приймання озброєння і військової техніки, яка надійшла, проводиться в присутності командирів маршових та інших підрозділів, начальників команд, окремих військовослужбовців, здавальників або представників органів транспорту.

Підставою для приймання є атестати та прикладені до них іменні списки військовослужбовців, наряди (накладні), супровідні та пакувальні листи. При відсутності вказаних документів приймання озброєння та військової техніки здійснюється з фактичної їх наявності і стану.

На всі зразки, які зараховуються за номерами та технічним станом, оформляються акти технічного стану. На вказані зразки акти технічного стану не оформляються у тому разі, якщо вони надійшли з маршовими та іншими підрозділами, командами або з окремими військовослужбовцями та їх стан відповідає даним, які вказані у атестатах. Приймання інших зразків озброєння і військової техніки затверджується підписом приймальника в наряді (накладній) або оформляється актами приймання та зняття залишків.

Приймання вітчизняних та трофейних озброєння і військової техніки, зібраних на полі бою, а також зброї та інших засобів індивідуального використання, які надійшли на медичні пункти з пораненими (хворими), як правило, здійснюється посадовими особами, що призначені командирами частин (з'єднань). Для приймання зброї та інших засобів індивідуального використання від поранених (хворих) у медичних частинах (закладах) призначаються комісії.

Приймання оформляється актами зняття залишків, які складаються окремо на кожний вид озброєння і військової техніки.

Розподіл виділених озброєння і військової техніки по підпорядкованих частинах і підрозділах проводиться на основі рішення командира з урахуванням пропозицій начальника штабу з’єднання (частини), заступника командира з озброєння, начальників родів військ, спеціальних військ і служб.

Розрахунки розподілу (перерозподілу) розробляються по видах озброєння і військової техніки відповідними постачальними службами частини (з'єднання) з урахуванням потреби в них підрозділів (частин), виконуваних ними бойових завдань, а також з урахуванням наявності озброєння і військової техніки у частині (з'єднанні).

Під час розподілу трофейного озброєння і техніки підрозділами, крім того, враховуються можливості забезпечення їх відповідними видами боєприпасів, пального, мастильних та інших експлуатаційних матеріалів, а також військово-технічним майном.

Розрахунки розподілу (перерозподілу) узгоджуються з начальником штабу, а також начальниками родів військ, спеціальних військ (служб) частин (з’єднання).

Потім розрахунки подаються заступником командира з озброєння на затвердження командиру частини (з'єднання). Затверджені командиром частини (з'єднання) розрахунки є підставою для віддачі наказів (розпоряджень) про виділення (передачу) озброєння і військової техніки або виписки накладних, складання роздавально-здавальних відомостей на їх видачу (здачу).

Під час розподілу (перерозподілу) невеликої кількості озброєння і військової техніки розрахунки можуть не складатися. У цьому випадку підставою для віддачі наказів (розпоряджень), виписки накладних або складання роздавально-здавальних відомостей є вказівки командира частини (з'єднання).

Озброєння та військова техніка, що зараховуються по номерах та технічному стану, безпосередньо направляється у підрозділи або передається усередині частини (з'єднання) з одних підрозділів (частин) у інші. Підставою для їх прийому та передачі є накази (розпорядження) відповідних постачальних служб частин (з'єднання). Прийом озброєння та військової техніки у цих випадках оформляється актами технічного стану, які підписуються командиром підрозділу (приймальником частини).

Всі недоліки або зміни у технічному стані, що виникли при передачі, видачі, здачі, а також при доставці озброєння та військової техніки, розслідуються у встановленому порядку згідно вказівок командирів частин (з'єднання).

Озброєння та військова техніка, що потребує поточному ремонту, з обліку підрозділів та служб частин (з'єднання) не списуються. Вони зараховуються у книгах обліку несправного озброєння та військової техніки, згідно яких у відповідних службах частин (з'єднання) ведеться облік ходу їх ремонту.

Озброєння та військова техніка, які вийшли з ладу та непридатні до використання за призначенням, при неможливості їх відновлення або використання за прямим призначенням, списуються з обліку підрозділів та служб частин (з'єднання). Крім того, з обліку списуються озброєння та військова техніка, що убули з частинами, підрозділами (командами) та окремими військовослужбовцями; передані (здані) у інші підрозділи, частини або з'єднання (на склади, у ремонт без повернення у свої частини); втрачені в бою або з інших обставин; знищені чи приведені у непридатність з метою запобігання захоплення їх противником або запобігання зараження особового складу, а також зразки, що зняті з озброєння або постачання.

Зброя та інші засоби індивідуального використання, які убули з пораненими або хворими військовослужбовцями, списуються з обліку згідно донесень командирів підрозділів та прикладеним до них іменним спискам, у яких показуються їх найменування, кількість та номера.

Списання озброєння та військової техніки з обліку під час їх передачі (здачі) у інші підрозділи, частини або з'єднання, на склади, у ремонтно-відновлювальні з'єднання, частини та підприємства без повернення у свою частину здійснюється: зразків, що зараховуються по номерах і технічному стану – по оформлених актах технічного стану, решту зразків – по виконаних та оформлених нарядах або накладних. Крім того, здані на ремонтні підприємства, підприємства промисловості та інші заклади озброєння та військова техніка можуть бути списані з обліку і іншими оформленими приймально-здавальними документами встановленої форми.

Списання з обліку озброєння та військової техніки, непридатних, що вийшли з ладу та не підлягають відновленню, а також, що утрачені в бою та при інших обставинах, що знищені або прийшли у непридатність з метою запобігання захоплення противником або попередження зараження особового складу, крім утраченої зброї і інших засобів індивідуального використання вбитих або зниклих без вісті, здійснюється: зразків, що зараховуються по номерах і технічному стану – по оформлених актах технічного стану, решту зразків – по оформлених актах зміни технічного (якісного) стану або актах списання. Цими же актами здійснюється списання з обліку зразків, що зняті з озброєння та постачання.

Непридатні зразки озброєння і військової техніки, на які затверджені акти або отримані інспекторські посвідчення, розбираються та розбракуються.








Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 2014;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.