Банковские ресурсы
Банковские ресурсы – это совокупность денежных средств, которые находятся в распоряжении банка и используются им для осуществления банковской деятельности.
Банковские ресурсы можно считать банковским капиталом.
Капітал банку– залишкова вартість активів банку після вирахування всіх його зобов’язань
Капітал підписний – величина капіталу, на яку отримано письмові зобов’язання акціонерів (пайовиків) банку на внесення коштів за підпискою на акції (паї).
Капітал статутний – сплачений та зареєстрований підписний капітал.
Капітал регулятивний (власні кошти) – складається з основного та додаткового капіталу, зваженого на ризики, що визначаються нормативно-правовими актами НБУ
Регулятивный капитал– один из основных показателей деятельности банков. Его основное предназаначение – покрытие негативных последствий рисков в банковской деятельности, защита вкладов, обеспечение стабильности банковской деятельности.
Для определения реального размера регулятивного капитала банк обязан постоянно оценивать качество всех своих активов и внебалансовых обстоятельств.
Регулятивний капітал банку складається з основного (1-го рівня) капіталу та додаткового (2-го рівня) капіталу. Основний капітал уважається більш незмінним, то і таким, що не підлягає передаванню, перерозподілу та повинен повністю покривати поточні збитки. Додатковий капітал має менш постійний характер та його розмір піддається змінам.
Основний капітал (капітал 1-го рівня) складається з таких елементів:
Дата добавления: 2015-08-14; просмотров: 816;