Створення простого макросу
Щоб створити простий макрос, потрібно відкрити вікно бази даних, перейти на вкладку Макросы й нажати кнопку Создать. При цьому відкривається вікно нового макросу.
Верхня частина вікна використовується для визначення нового макросу, а нижня призначена для уведення значень аргументів макрокоманд, включених у макрос. На початку у верхній частині присутні два стовпці із заголовками Макрокоманда й Примечание. Можна побачити всі чотири стовпці (рис.9.10), нажавши кнопки Имена макросов і Условие на панелі інструментів.
Макрокоманди, що становлять макрос, уводяться в стовпець Макрокоманда (рис.9.11). Для уведення макрокоманди можна нажати в цьому стовпці кнопку розкриття списку макрокоманд і вибрати потрібну. У правій нижній частині вікна макросу виводиться коротка довідка, зміст якої залежить від положення курсору у верхній частині вікна макросу.
У мові макросів можна організувати виконання макрокоманди або набору макрокоманд тільки при виконанні деяких умов. Умова задається за допомогою логічних виразів і вводиться в рядок макрокоманди в стовпець Условие.
Використання в макросах посилань на об'єкти
При обробці даних у базі даних необхідно вміти правильно посилатися на ці дані. Посилання на форми, звіти, їхні елементи керування формуються за певними правилами.
Посилатися на об'єкти можна по імені, але потрібно врахувати, що в Access об'єкти поєднуються в сімейства. Форми об'єднані в сімейство Формы (Forms), звіти – у сімейство Отчеты (Reports). Тому посилання на об'єкт включають ім'я сімейства і, через знак оклику ім'я об'єкта. Наприклад, для посилання на форму необхідно записати так: Forms![Товары].
Рис. 9.10 - Вікно нового макросу
Рис.9.11 - Список макрокоманд у вікні макросу
У посиланні на елемент керування слідом за ім'ям об'єкта через знак оклику записується ім'я елемента керування, укладене у квадратні дужки. Наприклад, у формі КАФЕДРА посилання на елемент керування Надпись із ім'ям Название записується так: Forms![КАФЕДРА]! [Название].
Посилання на підпорядковану форму або звіт записуються так:
Forms![Ім'я форми]! [Ім'я підлеглої форми].Forms![Елемент підпорядкованої форми]
Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 641;