Практичне заняття

Тема: Автоматизація хімічних реакторів

Завдання : Накреслити в системі «КОМПАС» схему каскадного регулювання реактором періодичної дії за другим способом представлення ФСА (з винесеням ТЗА на щит)

Виконаня практичної для перевірки представити у ел. варіанті

 

Рис. Схема каскадного регулювання реактором періодичної дії

Регулювання реакторів періодичної дії. Найбільшого поширення реактори періодичної дії дістали в так званій малотоннажній хімії, наприклад для виробництва барвників і напівпродуктів органічного синтезу. Необхідні реагуючі речовини М1 і М2 попередньо завантажують у реактор і нагрівають реагуючу масу для збільшення швидкості реакції. Коли процес реакції почався, то температуру в реакторі зменшують до необхідної. Таким чином, особливість регулювання полягає в тому, що температуру реакції необхідно змінювати за відповідними показниками або за програмою протягом усього циклу технологічного процесу. Кінець реакції, як правило, визначають за концентрацією продукту реакції. Після закінчення її реактор розвантажують.

Температурний режим змінюється за допомогою програмного задавача 1. На нього покладаються такі функції: увімкнення лінії подавання теплоносія після завантаження реактора, зміна температурного режиму в реакторі протягом усього технологічного процесу і вимкнення лінії теплоносія після закінчення реакції.

Триконтурну каскадну АСР, в якій допоміжними координатами будуть витрата теплоносія FТ і температура конденсата на виході з реактора (рис.) доцільно використовувати використовується якщо до якості регулювання температури висуваються особливі вимоги, а основним джерелом збурення є витрата теплоносія.

 








Дата добавления: 2015-07-30; просмотров: 722;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.