Правочин, вчинений неповнолітнім без згоди батьків або піклувальника
Брак життєвого досвіду, відповідних знань, інші особливості дитини підліткового віку зумовлюють потребу батьківського нагляду за її поведінкою взагалі та у сфері цивільних відносин - зокрема.
У шнкті 7 Прикінцевих та перехідних положень ЦК зазначено- «До позовів про визнання заперечуваного правочину недійсним...» Суб'єкт наукової відповідальності за таке термінологічне нововведення залишився невідомим.
Цей нагляд за дитиною, яка володіє неповною цивільною дієздатністю, підлягає у санкціонування батьками окремих договорів, які вона (дитина, неповнолітня особа) бажає укласти.
Відповідно до частини 4 статті 32 ЦК, на вчинення неповнолітнім правочину має бути одержана згода одного з батьків, зокрема і того, з ким він не проживає.
Цією нормою, з одного боку, утверджується рівність матері та батька дитини, які спільно не проживають. З другого боку, воля, самого підлітка та одного з батьків, тобто їхня «подвоєна» воля визнана такою, що подавляє, пригнічує, переважає заперечення або мовчання другого з батьків.
Батьківська згода потрібна не лише на продаж, купівлю чи міну, а й на дарування. Стосовно перших трьох договорів батьківському контролю піддаватиметься не лише доцільність їх укладення, а й якість предмета, що набувається.
«Бійтесь данайців, що приносять дари». Іноді подарунок може бути небезпечний для життя (наприклад, мотоцикл). Подарунок може бути засобом психологічного тиску не лише на підлітка, а й на батьків. Тому і цей вид договору має бути укладений під батьківським наглядом.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 902;