Виконання запиту здійснюється шляхом подвійного клацання на ньому, або при
допомозі кнопки “відкрити” (Open) у вікні бази.
При цьому немає значення чи відкрита таблиця у це момент часу. В результаті обробки запиту виводяться лише ті і тільки ті дані котрі вказані у цьому запиті. Результат виконання створеного вище запиту показаний на рис..
Рис.
Рис.
Сортування у таблицях.
При роботі з таблицями частою є операція сортування в алфавітному порядку. При введені в таблицю нових даних вони добавляються в кінець таблиці, при цьому алфавітний порядок порушується. Можна скористатися командою сортування усієї бази по одному з полів скориставшись командою “Сортування” (Sort) по наростанню або по убуванню скориставшись відповідною піктограмою меню. Для виконання сортування необхідно відкрити таблицю, у якій буде проводитись сортування, і виділити поле по якому потрібно виконати сортування. Сортування можна провести по декільком полям одночасно. Наприклад, посортувати імена груп у алфавітному порядку, а потім прізвища студентів у групах теж у алфавітному порядку. Для цього потрібно розмістити поля, по яких буде проводитись сортування поряд і виділити їх. Сортування буде проводитись почергово зліва на право. Програма Access дозволяє готувати запити на основі інших запитів, тому можна спочатку підготувати запит на вибірку певних поліп а потім на основі цього запиту створити запит на сортування цих полів. Нові дані можна вводити через вікно запиту аналогічно, як і при заповненні таблиці. Так як сам запит не містить даних то дані, які добавляються чи змінюються, поміщаються в таблицю до якої застосовується запит. При сортуванні слід враховувати, що цифри в сортуванні стоять перед буквами.
Сортування таблиці по наростанню чи убуванню не завжди приводить до бажаних результатів. У цьому випадку використовують спеціальні критерії сортування.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 792;