Робота частин і механізмів після пострілу
Затвор під тиском порохових газів на дно гільзи рухається назад разом
із гільзою і своїм виступом зміщує роз’єднувальний виступ важеля зводу праворуч та роз’єднує його з шепталом. Звільнене шептало під дією пружини притискається до курка, його носик заскакує за бойовий звід курка і утримує його до наступного пострілу. При подальшому русі затвора назад роз’єднувальний виступ важеля зводу ковзає по пазу затвора, а гільза, яка утримується викидачем у його чашечці, вдаряється об відбивач і викидається через вікно затвора назовні.
Подавач магазина подає черговий патрон угору і ставить його перед досилачем затвора.
Затвор, набувши крайнього заднього положення, під дією зворотної пружини рухається вперед, досилачем виштовхує з магазина черговий патрон і досилає його у патронник, а зачіп викидача заскакує у проточину гільзи.
Важіль зводу впирається у шептало. Для виконання наступного пострілу необхідно відпустити хвіст спускового гачка і знову натиснути на нього.
При відпусканні хвоста спускового гачка спускова тяга з важелем зводу під дією вузького пера бойової пружини відходить назад, одночасно важіль зводу опускається вниз і своїм вирізом заходить під виступ шептала.
При натисканні на хвіст спускового гачка важіль зводу підіймає шептало і знову звільняє курок. Відбувається наступний постріл.
Якщо затвор не дійде до крайнього переднього положення (пом’ятий патрон тощо), то роз’єднувальний виступ важеля зводу не ввійде у виїмку на затворі, внаслідок чого не відбудеться зчеплення важеля зводу з шепталом. При наступному натисканні на спусковий гачок важіль зводу також не поверне шептало і спуск курка буде неможливим. Отже, можливість пострілу виключається, якщо патрон не повністю досланий у патронник.
Дата добавления: 2015-07-04; просмотров: 672;