Надання представлення таблиці.

Часто при заповненні полів даними приходиться оперувати певним обмеженим набором значень. Наприклад вводячи дані про кожного студента потрібно кожен раз вводити у відповідне поле ім’я кафедри на якій він спеціалізується. Якщо б ми мали готовий список кафедр факультету то могли вибрати відповідну назву кафедри з нього, це по-перше значно пришвидшило швидкість вводу і по-друге виключило можливість помилки при вводі даних.

Для вирішення цієї проблеми програма має можливість представлення поля таблиці у вигляді списку або комбінованого списку, основаного на значеннях з іншої таблиці (у нашому випадку з таблиці назв кафедр), або із списку полів чи із списку значень введених самим користувачем.

Розглянемо приклад створення поля таблиці даних про студентів в якому для надання назви кафедри використовується список назв кафедр з таблиці “ТаблицяНазвКафедр”.

Для цього відкриємо таблицю студентів в режимі конструктора таблиць і для поля “Назва кафедри” задамо в тип даних поля – “майстер підстановок” (Lookup Wizard) .

Далі починає працювати майстер підстановок, котрий пропонує різні варіанти створення джерела даних, що показано на рис.

 

 
 

 

Виберемо перший варіант і натиснемо долі (Next) . вкажемо як джерело даних таблицю назв кафедр і натиснемо далі. Майстер запропонує вибрати поле (в загальному випадку поля) з даних яких будуть братися дані. Після цього знову натискаємо далі. Задавши потрібну ширину стовпця натиснемо далі. Потім можна задати ім’я стовпця підстановки і натиснути готове. Після завершення роботи майстра підстановок коли ввійти в таблицю студентів в режимі конструювання ми побачимо, що створене нами поле отримало нову назву “Номер запису” і тип числовий (Number) (рис. ).

Справа в тому що при створенні списку використовувалось (автоматично) ще одне поле таблиці “ТаблицяНазвКафедр” – поле “Номер запису”, яке є ключовим полем таблиці. Але при виводі таблиці буде виводитись назва поля котра була введена при конструюванні представлення. Властивості поля які були створені майстром підстановок показані на рис.


 

Аналогічно можна задати джерела даних для окремих полів при допомозі майстра підстановок вибираючи інші варіанти.

Маючи достатні навички можна самостійно в режимі проектування задавати параметри представлення поля не використовуючи майстра.

 








Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 667;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.