Виробничий травматизм
У результаті дії несприятливих чинників виробничого середовища на підприємстві можуть траплятися нещасні випадки. Статистика нещасних випадків на виробництві свідчить, що 15-20 років тому в Україні на виробництві щороку гинуло близько 4 тис. людей, що в 1,5 рази більше, ніж сьогодні. Але й тепер щороку на виробництвах України травмується близько 120 тис. осіб, з яких 2,5 тисячі гине, більш ніж 10 тис. осіб одержують профзахворювання. Щороку на канікулах гине 30-32 студенти вузів, і за рік стається близько 1000 нещасних випадків зі студентами та викладачами.
Травма - пошкодження організму при зовнішньому впливі.
Травми залежно від характеру дії бувають:
• механічні (забите місце, переломи);
• термічні (опіки, обмороження);
• хімічні (отруєння, опіки);
• електричні (електричні опіки, електричні мітки, електроофтальмія, фібриляція серця, електричний шок тощо);
• психічні (переляк, шок).
Залежно від тяжкості наслідку втрата працездатності може бути:
• тимчасова - людина відновила працездатність після травми і повернулася на роботу;
• постійно-тимчасова - людина відновила працездатність після травми і повернулася на роботу, але залишились наслідки травми (втратила палець або кульгає внаслідок перелому);
• постійна - постійна втрата працездатності (інвалід І групи). Явище, що характеризується сукупністю виробничих травм і нещасних випадків на виробництві, називається виробничим травматизмом.
Виробнича травма- це травма, що сталася внаслідок дії виробничих чинників.
Виробничий травматизм –це явище, що характеризується сукупністю виробничих травм і нещасних випадків на виробництві.
Професійне захворювання - це патологічний стан людини, обумовлений роботою і пов'язаний з надмірним напруженням організму або несприятливою дією шкідливих виробничих чинників.
Явище, що характеризується сукупністю професійних захворювань, називається професійною захворюваністю.
Нещасний випадок на виробництві - це раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого чинника чи середовища, унаслідок яких заподіяна шкода здоров'ю або настала смерть.
Характерним для нещасного випадку є миттєвість дії небезпечного виробничого чинника, тоді як професійне захворювання спричиняє тривала дія небезпечного виробничого чинника.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1027;