Акцизний збір

Платники – виробники, які реалізують високорентабельні підакцизні товари. Об’єкт оподаткування – обороти від реалізації підакцизних товарів власного виробництва.

Звільняються від оподаткування акцизами наступні операції:

- Передача підакцизних товарів між структурними підрозділами всередині однієї організації;

- Реалізація денатурованого етилового спирту з усіх видів сировини організаціям за спеціальними квотами;

- Реалізація підакцизних товарів, які підпадають під митний режим експорту за межі Російської Федерації;

- Первинна реалізація конфіскованих та безхазяйних підакцизних товарів;

- Закачування природного газу в підземні сховища;

- Реалізація на території Російської Федерації природного газу для особистих потреб фізичних осіб, а також житлово-будівельних потреб.

Згідно Податкового кодексу РФ до підакцизних товарів відносяться:

- Спирт етиловий із всіх видів сировини, окрім спирту коньячного;

- Продукція, в якій міститься спирт (розчини, емульсії, суспензії та інші види продукції в рідкому стані) з об’ємною долею етилового спирту більше 9 %, крім ліків, лікувально-профілактичних і діагностичних засобів, препаратів ветеринарного призначення, парфумерно-косметичної продукції;

- Алкогольна продукція (горілка, спирт питний, лікеро-горілчані вироби, вина виноградні, коньяк, шампанське) з об’ємною долею етилового спирту більше 15%;

- Пиво;

- Тютюнові вироби;

- Ювелірні вироби;

- Легкові автомобілі та мотоцикли з потужністю двигуна більше 112,2 кВт;

- Бензин автомобільний;

- Дизельне паливо;

- Масла для двигунів.


2.4. Прибутковий податок із фізичних осіб

Платниками прибуткового податку є фізичні особи: громадяни Росії; громадяни інших держав та особи без громадянства, котрі як мають, так і не мають постійного місця проживання в РФ. До постійних мешканців відносяться ті громадяни, які проживають в РФ не менше 183 днів в календарному році.

Об’єктом оподаткування в громадян, які мають постійне місце проживання в РФ, є зменшений на суму пільг сукупний дохід, отриманий у календарному році на території РФ, континентальному шельфі, в економічній зоні РФ та за межами РФ як в грошовій (рублі, валюта), так і натуральній формах. Доходи громадян, які не мають постійного місце проживання в РФ, оподатковуються тільки у випадку, якщо вони отримані із джерел на території РФ. До складу сукупного доходу громадян включають також суми матеріальних та соціальних благ, надані підприємствами, установами та організаціями своїм працівникам у персональному порядку.

Якщо у випадку ліквідації чи реорганізації підприємств, установ, організацій здійснюється розподіл майна, то доля кожного працівника у грошовій або в натуральній формах входять до складу оподатковуваного доходу.

У випадках, якщо підприємство або установа відпускає фізичним особам продукцію власного виробництва безкоштовно або за нижчими цінами, сума доходу за рахунок різниці між цінами включається до сукупного доходу.
У випадку отримання громадянами (окрім тих, які не мають постійного місце проживання) доходу від виконання ними робіт по громадсько-правовим договорам, а також при здійсненні підприємницької діяльності сума валового доходу зменшується на суму документально підтверджених платниками витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням цього доходу.

Доходи в іноземній валюті перераховуються в рублі по курсу Центрального банку РФ, який діяв на дату отримання доходу. За бажанням платника податок може бути сплачений в іноземній валюті.

До сукупного річного доходу не включаються державна допомога по соцстрахуванню та соціальному забезпеченню, всі види пенсій і досить велика кількість інших видів доходів, допомог, виплат, компенсацій, винагород, стипендій.

Пільгами користуються герої Радянського Союзу та Російської Федерації, учасники та інваліди Великої Вітчизняної війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС та деякі інші категорії громадян.

В 2003 р. значно розширена величина рівнозначних пільгам податкових вирахувань соціального характеру.

В обов’язковому порядку громадяни мають подавати декларацію про доходи за наявністю наступних видів доходів:

- від індивідуальної підприємницької діяльності та приватної практики;

- винагороди, одержані від інших фізичних осіб, у тому числі по громадянсько-правовим договорам;

- від продажі власного майна;

- від здачі в оренду власного майна (житла та ін.);

- доходи, одержані з джерел за кордоном;

- виграші в лотереї, казино, ігрових автоматів.

Неподання податкової декларації в термін до 30 квітня карають штрафом у 5% від суми податку, належного до сплати по даній декларації, за кожний місяць протягом перших 180 днів запізнення та 10% від даної суми – за кожний місяць, починаючи з 181-го дня. Несплата або недоплата податку при заниженні податкової бази передбачає штраф у розмірі 20% від несплачених сум. Умисне заниження сум податку карається штрафом у 40% від несплачених сум.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 502;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.