F → перехідна зона
(4980-5120 км)
G → внутрішнє ядро(тверде)
(5120-6370 (6371, 6378) км)
ТЕКТОНОСФЕРА– шар, який утворюють Земна кора і Мантія.
ЛІТОСФЕРА - утворюють Земна кора і надастеносферний шар Мантії.
ЯДРО – (r = 3482 км; 17% - об’єму Землі; 34% - маси Землі).
Кожна з геосфер має свої особливості, можна сказати особисті якості, завдяки яким вони дуже неоднозначно реагують на зовнішні впливи.
Особливо це стосується земної кори, яка насичена зовнішньою (головним чином сонячною енергією) й не лише акумулює її, але й у величезній кількості випромінює. Вона знаходиться ніби у «перенапруженому» стані при постійно нестійкій рівновазі.
В геосферах постійно відбувається перерозподіл енергії, що поступає ззовні (внутрішній обмін, кругообіг речовин). Чутливість кожної геосфери до зовнішніх впливів багато в чому залежить від її постійно мінливого, нестійкого, напруженого внутрішнього енергетичного стану.
Для геосфер дуже важливо буває встановити причини, що викликають крупні зміни й катастрофи. При певних умовах ними можуть бути сонячні спалахи і, навіть, сила притягання Місяця та ін небесних тіл. Основні сили, що впливають на земні геосфери за енергоємністю, періодичністю, мінливістю, взаємозв’язком з іншими силами:
1) променева енергія Сонця; 2) гравітаційний вплив сусідніх космічних тіл; 3) земні фактори; 4) вплив далеких зірок і галактик.
3.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 828;