Колесо освіти з паблік рилейшнз
Спеціальна базова підготовка фахівців системи зв’язків з громадськістю основною метою має сформувати в них необхідні вміння та навички, які становлять кваліфіковані вимоги до дипломованого спеціаліста цієї професії і забезпечують прийняття та реалізацію необхідних рішень у будь-якій ситуації та в будь-якій галузі соціально-економічної і політичної діяльності.
Таким чином, система зв’язків з громадськістю покликана забезпечити грамотне, ефективне управління в усіх галузях життєдіяльності суспільства передусім шляхом формування бажаної, необхідної раціональної громадської думки та управління нею інформаційними засобами і методами.
Висновки
1. Зв’язки з громадськістю — це багатофункціональна система з організації, налагодження та регулювання відносин суб’єктів управління з громадськістю, головними завданнями якої є формування громадської думки та управління нею, забезпечення ефективної взаємодії суб’єктів суспільного життя.
2. Функціонування системи ЗЗГ має два аспекти: по-перше, теоретична і аналітична діяльність з послідовним наданням послуг для вищого керівництва та суб’єктів управління мезо- і мікрорівнів; по-друге, діяльність системи ЗЗГ передбачає практичну роботу з оцінки двостороннього потоку інформації з широким використанням матеріально-технічних засобів, спеціальних форм і методів освітньо-виховного впливу на масову свідомість громадськості та поведінку людей, соціальних груп, об’єднань, інститутів громадянського суспільства.
Питання для самоконтролю
1. У чому полягає сутність системи зв’язків з громадськістю? Назвіть її основні елементи.
2. Дайте характеристику прямого і зворотного зв’язку фірми з
цільовою аудиторією.
3. Які ви знаєте суб’єкти і об’єкти системи зв’язків з громадськістю? У чому полягає їх взаємозв’язок та взаємодія?
4. У чому полягає сутність цільової аудиторії? Дайте її характеристику. Фірмовий знак, його сутність і роль у системі зв’язків з громадськістю.
5. Канали передачі інформації та їхня роль у системі зв’язків з громадськістю.
6. Що таке звернення? Його елементи і роль у зв’язках з громадськістю.
7. Назвіть основні функції системи зв’язків з громадськістю і дайте їх характеристику.
8. Охарактеризуйте два основні аспекти функціонування системи зв’язків з громадськістю.
Література
1. Алешина И. В. Паблик рилейшнз для менеджеров и бизнесменов. — М., 1997.
2. Королько В. Г. Паблик рилейшнз. Наукові основи, методика,
практика: Підручник. — 2-ге вид., допов. — К., 2001.
3. Занецька О. В. Нові засоби масової комунікації (соціокультурний аспект). — К., 1993.
4. Почепцов Г. Паблік рилейшнз: Навч. посіб.— К., 2000.
5. Рубель К. В. Система зв’язків з громадськістю провідних країн світу. — К., 1997.
6. Синяева И. М. Паблик рилейшнз в коммерческой деятельности: Учеб. / Под ред. проф. Г. А. Васильева. — М., 1998.
7. Сайтел Ф. П. Современные паблик рилейшнз: Пер. с англ. — М., 2002.
Система масових
комунікацій у суспільстві.
Стратегічні комунікації
Японський соціолог Мацусіта, звертаючись насамперед до молодого покоління, писав: «Постійно удосконалюй свої пізнання. Стався з пошаною і увагою до оточуючих. Пам’ятай про суспільство, в якому ти живеш. Пам’ятай, що ти працюєш на суспільство!».
Сьогодні у світі немає жодної держави, корпорації чи фірми, яка змогла б обійтися без гнучкої динамічної системи комунікативних зв’язків. Безперервна, наполеглива, творча і цілеспрямована робота з «налагодження мостів», встановлення відносин між державами, між різними колами підприємців, бізнесменів, учених, діячів культури та мистецтва не може бути ефективною без сучасної системи комунікацій, інформатизації та комп’ютеризації.
У політичній, економічній, соціально-культурній діяльності, зокрема у бізнесі, на початку XXI століття дедалі більше виявляється прагнення не лише отримати максимальну вигоду, а й бути корисним суспільству.
На створення і стабільне функціонування інформаційно-комунікативних систем, безумовно, впливають рівні економічної, політичної, соціальної і духовно-культурної зрілості суспільства. Однак найважливішу роль у створенні умов гармонійної взаємодії елементів системи масової комунікації виконують служби зв’язків з громадськістю, які грамотно визначають необхідні в тих чи інших умовах комунікативні канали та доцільність їх використання для руху інформаційних потоків.
Ринкові відносини, які утверджуються і розвиваються в Україні безперервно, є рухомим утворенням з динамічними змінами, управління якими можливе лише за наявності комунікацій зі споживачами, постачальниками, партнерами, клієнтами, органами державної влади, громадськими організаціями з широким колом знайомств.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1155;