Розрахунок робочих органів гичкозбиральних машин
Для зрізання гички буряків застосовують активні і пасивні ножі. На вітчизняних машинах застосовують активні обертові дискові ножі. Кожен із них працює разом із копіром-щупом, який рухається попереду і своєю нижньою частиною копіює корінь, що знаходиться попереду, ковзає по його головці й підводить передню частину ножа на рівні розташування головки цього кореня. Після цього ніж зрізає гичку із верхівкою головки кореня.
Головки коренеплодів буряка розміщуються над поверхнею поля нерівномірно. Перевищення одних головок над іншими складає середньому 19...26 мм, а у окремих випадках може сягати 110 мм. А оскільки корені розташовані у рядку на неоднаковій віддалі один від одного, то горизонтальному ножу важко зрізати низькі корені, що розташовані за високими. Для усунення такого явища дискові ножі встановлюють під кутом до поверхні поля, а у центрі диска передбачено заглиблення, яким усувається ковзання центра диска по кореню (рис. 15.1).
Рис. 15.1. Схема дискового гичозрізувального апарату
Коли рахувати, що точка - початку зрізу кореня, який знаходиться попереду; - точка зрізу попереднього кореня; - точка перетину горизонталі проведеної через точку та вертикалі, що проходить через точку , то прямокутний і отже тангенс кута нахилу диска становить
,
де - товщина леза диска.
Оскільки для малих кутів то можна вважати, що і . Тому, якщо врахувати, що , де - перевищення головок сусідніх коренеплодів у рядку, а , де - відстань між коренями у рядку, то
.
Отже граничне значення кута становитиме
.
Збільшення кута нахилу диска сприяє повнішому закиданню гички лопатками на транспортер. В існуючих машинах . З метою зменшення небезпечних сколів при обрізуванні коренів кут під яким здійснюється різання ( ) слід зменшувати шляхом відгину ріжучої крайки леза .
Поверхня зрізу виконана нахиленим диском відрізняється від горизонтальної. Для отримання поверхні близької до горизонтальної збільшують діаметр диска. При ширині міжряддя см діаметр приймають мм. Згідно досліджень за швидкості руху машини м/с колова швидкість повинна бути у межах м/с.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 641;