Динаміка видобування

На початок 2001 року світові ресурси свинцю сягали 1400 млн т (США, Канада, Австралія та ін.), а загальні запаси свинцю, які враховані в 60-ти країнах світу, становили 192 млн т, підтверджені – 115 млн т. Найбільшими обсягами підтверджених запасів володіє 11 країн: Австралія, Казахстан, США, Росія, Канада, Індія, ПАР, Мексика, Югославія, Польща і Іспанія. Найякісніші свинцеві руди розробляються в Австралії, Китаї, ПАР і США. На початку 2004 року середня ціна свинцю на ЛБМ коливалася від 830 до 920 $/т. Україна,яка не є традиційним виробником свинцево-цинкових руд, хоча й володіє крупними їх ресурси.

2011 році в світі було вироблено свинцю – 10,372 млн. тонн (приріст – 7,1 відсотка), повідомляє БІЗНЕС-ТАСС із засланням на звіт Міжнародної групи по вивченню свинцю. Видобуток металу зріс випереджаючими темпами: свинцю – 4,616 млн. тонн (плюс 5,5 відсотка). Приріст видобутку свинцю забезпечив Китай (плюс 27,4 відсотка), що компенсувало спад в Австралії (мінус 19,3 відсотка), Перу (мінус 12,2 відсотка) і США (мінус 9,9 відсотка). Китаю припало на частку 51 відсоток світового видобутку свинцю.

 

За десятиліття 1996-2005 рр. випуск металевого свинцю з вторинної сировини в світі збільшився приблизно на 24,4% і досяг 3,7 млн т., при цьому динаміка виробництва вторинного металу в порівнянні з первинним характеризувалася плавнішим зростанням (рис.1), що пояснюється тим, що постачання вторинної свинцевої сировини в світі зростають досить стабільно. Рис.1. Динаміка світового виробництва рафінованого свинцю з первинних руд і з вторинної сировини в 1996-2005 рр., тис.т

Цей вид сировини належить до категорії Г. Україна, незважаючи на відсутність власної свинцево-цинкової мінерально-сировинної бази, має значні потужності щодо виробництва свинцевої і цинкової продукції. Костянтинівський завод "Укрцинк" (Донецька область) є найбільшим в Європі підприємством з виробництва свинцю (80-90 тис. тонн на рік), цинку (20-30 тис. тонн), кадмію, індію та інших супутніх компонентів.
Свинцево-цинкові руди досить високої якості відомі у двох регіонах України: Закарпатті та південно-східній частині Дніпровсько-Донецької западини. Перспективи з видобутком свинцю та цинку пов'язуються із золото-поліметалічними родовищами Закарпаття. Експлуатація Мужіївського золото-поліметалічного родовища може задовольнити потреби України тільки частково.

Найбільш перспективними об'єктами вважаються Біганьське комплексне алуніт-барит-поліметалічне родовище в Закарпатті та Біляївське у Харківській області. У межах Біганьського родовища нараховано 381,1 тис. тонн цинку та 120,2 тис. тонн свинцю. Розроблено технологічну схему збагачення. Встановлено золотоносність поліметалічних руд. У межах Біляївського родовища виділено рудний блок з неглибоким (до 500 метрів) заляганням руд для можливої першочергової розробки. У межах цього блока попередньо розвідано запаси категорії C2, що становлять 618 тис. тонн цинку та 265 тис. тонн свинцю. Перспективи відкриття додаткових джерел руд цих металів пов'язуються із зеленокам'яними комплексами на Українському кристалічному щиті, де у складі окремих зон мінералізації таких золоторудних родовищ, як Балка Широка, виявлено галеніт-сфалеритові руди. Основною проблемою залишається відсутність просторової параметризації рудних зон подібного типу.

Через складне становище економіки держави, що зумовлює недостатні обсяги проведення геологозйомочних, пошукових і розвідувальних робіт, темпи та обсяги відтворення власної мінерально-сировинної бази не відповідають потребам країни. Через нестачу коштів обсяги проведення геологорозвідувальних робіт скоротилися у 3-4 рази. Починаючи з 1994 року приріст розвіданих запасів більшості стратегічних видів корисних копалин не компенсує їх видобуток. Світове виробництво свинцю з вторинної сировини, за даними World Bureau of Metal Statistics, останніми роками коливалося від 3 до 3,7 млн т в рік, в середньому складаючи приблизно 51% загального його випуску; це найвищий показник у галузі кольорових і благородних металів.

На сьогодні Україна виробляє близько 50-60 тис. тонн свинцю. Найбільшим виробником даного металу і його сплавів в Україні є ЗАТ "Свинець", що виробляє нині більше 10 тис. тонн свинцю і його сплавів за рік.









Дата добавления: 2015-04-07; просмотров: 831;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.