Ультрафіолетове випромінювання

Електромагнітне випромінювання у діапазоні довжин хвиль від до називають ультрафіолетовим (УФ). Весь діапазон УФ випромінювання умовно поділяють на чотири області: В і вакуумну Остання назва пояснюється тим, що УФ випромінювання з сильно поглинається в повітрі і тому його зручно досліджувати у вакуумі.

Джерелом УФ випромінювання є тіла, що нагріті до досить високої температури. Для одержання найдовшої дов­гої довжини хвилі УФ діапазону необхідно мати тіло при температурі Тобто в звичайних умовах оточуючі нас тіла не можуть бути потужними джерелами УФ випромінювання. Найбільш потужним джерелом УФ випромінювання є Сонце, для якого 9% випромінювання на межі земної атмосфери припадає на ультрафіолетовий діапазон. Медичне застосування УФ випромінювання пов'язане з його специфічною біологічною дією, що спричинює фотохі­мічні реакції. Область А важлива для утворення пігменту, що надає шкірі забарвлення. Область В має антирахітичну дію, але у великих дозах - канцерогенну. Область С засто­совують для бактерицидної дії.








Дата добавления: 2015-06-22; просмотров: 651;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.