Мал. 6.3. Взаємозалежність різних показників вологості повітря
Зі схеми видно, що максимальна вологість з підняттям температури повітря зростає в геометричній прогресії, а абсолютна - в арифметичній. А тому відносна вологість з підняттям температури знижується. Таким чином, в холодні пори року кількість вологи у повітрі (абсолютна вологість) істотно нижча, ніж влітку, але вона близька до насиченості (максимальної вологості), і тому відносна вологість в холодні пори року, як правило, висока, а влітку - низька.
Добові коливання температури, вологості повітря та атмосферного тиску визначають за допомогою, відповідно, термографа, гігрографа, барографа (мал. 6.4).
Мал. 6.5. Електротермоанемометр
( 1 - гальванометр; 2 - перемикач живлення; 3 - клеми для підключення до мережі; 4 - вилка датчика; 5 - перемикач для визначення температури або швидкості руху повітря; б - перемикач "вимірювання - контроль"; 7 - ручка регулювання напруги; 8 - датчик (мікро-термоопір); 9 -захисний футляр датчика.)
Мал. 6.4. Самозаписуючі метеорологічні прилади Прилад комбінованої дії - електротермоанемометр зображено на малюнку 6.5.
а - термограф;
Дата добавления: 2015-05-28; просмотров: 738;