Стенди для проведення лабораторних робіт з цифрової електроніки
Для проведення лабораторних робіт з цифрової електроніки доцільно використовувати універсальні лабораторні стенди LOGIC V1.0 та TRIGGER V1.0, що випускається ПМП OPEN SYSTEM м. Хмельницький.
Дані універсальні стенди призначені для дослідження цифрових схем побудованих на основі дискретної логіки (стенд LOGIC) та тригерних елементів (стенд TRIGGER). У склад стендів входять: окремі функціональні схеми призначені для з‘єднання їх у різноманітні цифрові схеми; внутрішні контрольно-вимірювальні пристрої, призначені для генерації тестових сигналів прямокутної форми різної частоти та вимірювання напруги при дослідженні перехідних характеристик логічних елементів; блок живлення та розняття для підключення зовнішніх пристроїв контрольно-вимірювальної апаратури.
В місцях зображення входів та виходів схеми, встановлені відповідні світлодіоди що індикують рівень сигналу (світлодіод, що світиться – високий рівень, світлодіод, що несвітиться – низький рівень), а також конструктивні елементи призначені для підведення вхідних та виведення вихідних сигналів.
Усі внутрішні контрольно-вимірювальні пристрої стенду LOGIC розташовано в лівій частина лабораторного стенду. До їх складу входять:
- два вольтметра;
- кнопки задавання вхідних рівнів;
- кнопка вибору режимів;
- генератор сигналів прямокутної форми;
- подільники частот F/2, F/4, F/8, F/16;
- змінний резистор, що задає частоту генератора,
- змінний резистор, що задає напругу вхідних логічних елементів.
Блок живлення розташовано в верхній правій частині передньої панелі. Розняття типу BNC для підключення зовнішньої контрольно-вимірювальної апаратури розміщено у верхній правій частині пристрою.
Для організації внутрішніх зв’язків між окремими блоками лабораторного стенду використано 12 внутрішніх ліній зв’язку, конструктивно які виконано дванадцятьма друкованими провідниками. За допомогою перемичок будь-яку із ліній можна з’єднати із входом або виходом будь-якої функціональної схеми, внутрішнім контрольно-вимірювальним пристроєм, розняттям. Конструктивне виконання перемичок наступне. Біля кожного входу або виходу розташовано група штирьових контактів розміщених в три ряди. Центральний ряд контактів з’єднаний між собою та входом або виходом відповідного блоку макету. Контакти розміщені в крайніх рядах з’єднані кожний із своєю лінією зв’язку. Нумерація ліній проводиться від першої до шостої та від сьомої до дванадцятої лінії, біля яких розміщені відповідні цифрові позначки. Для підключення входу або виходу до відповідної лінії потрібно, надягнути на один із центральних штирків та штирок із відповідним номером на крайніх рядах, перемичку. Для розміщення перемичок використовується тридцять подвійних груп штирьових виводів в лівій частині передньої панелі лабораторного макету, які не під’єднано до жодного кола електричної схеми макету.
Внутрішній блок живлення лабораторного макету забезпечує напругу живлення +5В.
Вольтметри вимірюють напругу в діапазоні від 0 В до 15 В, з похибкою 0,02 В.
Внутрішній генератор сигналів забезпечує встановлення вихідної частоти в діапазоні частот від 0,1 кГц до 100 кГц, з точністю в діапазоні від 0,1 до 1 кГц - 10 Гц, в діапазоні від 1 до 100 кГц - 100 Гц
Змінні резистори дозволяють змінювати напругу від 0 В до +5 В.
Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 954;