ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ І ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ЛАБОРАТОРНИХ ПРОТОКОЛІВ

 

На першому занятті викладач повідомляє студентам план лабораторних занять на поточний семестр, рекомендує їм необхідну літературу, знайомить із прийнятою методикою проведення робіт, а також з дією різних технічних засобів і автоматичних пристроїв для навчання і контролю підготовленості студентів до майбутніх лабораторних занять.

У вступній бесіді зі студентами викладач пояснює мету виконуваних робіт, знайомить із застосовуваним основним устаткуванням і дає загальні методичні вказівки до проведення дослідів. При цьому викладач вказує на специфічні умови роботи в даній лабораторії, обумовлені правилами внутрішнього розпорядку, організацією робочого часу, вимогами техніки безпеки і правилами протипожежної безпеки при роботі з електричними колами, приладами, апаратами й установками.

Кожен студент повинний самостійно вивчити перераховані документи і підтвердити розписом у спеціальному журналі про ознайомлення його з заходами щодо безпечного виконання робіт у лабораторії і зобов'язанні не порушувати встановлені правила.

Виконання кожної лабораторної роботи складається з трьох етапів:

1. Підготовка до лабораторної роботи, вивчення теоретичного матеріалу, виконання всіх розрахунків, складання плану досліджень.

2. Проведення моделювання роботи розробленої схеми в середовищі Multisim.

3. Складання із розрахованих і підібраних елементів робочої схеми, зіставлення теоретичних і практичних результатів і їхній аналіз, оформлення протоколу.

У процесі підготовки до лабораторної роботи студент повинен чітко усвідомити собі кінцеву мету лабораторного дослідження, форму і характер зміни вхідних і вихідних параметрів досліджуваної схеми, провівши моделювання роботи схеми.

Після виконання розрахунків та моделюваня усі результати по обраних номіналах елементів зводяться в таблицю.

Протокол, підготовлений до лабораторної роботи, повинен містити назву і мету роботи, копії досліджених схем і часових діаграм з середовища Multisim, розрахунок основних елементів схем, таблицю з їх номіналами.

Остаточний протокол, представлений до захисту, додатково містить часові діаграми реальних процесів, що протікають у схемі, аналіз і порівняння отриманих результатів з теоретичними.

Часові діаграми обов'язково складаються таким чином, щоб вони знаходились одна під іншою, синхронізовані і були ілюстрацією фізичних процесів, що протікають у схемі.

Оформлення протоколів виконується відповідно до вимог ЄСКД до текстових документів.

Елементи схем, розрахованих у попередніх лабораторних роботах, можуть без розрахунків, але з відповідними посиланнями використовуватися в наступних роботах. Так, наприклад, розраховані в першій роботі інверсний і не інверсний підсилювачі повинні скласти основу для всіх наступних лабораторних робіт, що виконуються на дискретних елементах, тобто у всіх наступних роботах використовуються ті ж типи елементів, номінали резисторів, величини напруг джерел живлення. При цьому в новій схемі розраховуються тільки ті елементи, що відсутні в попереднім. Це скорочує обсяг обчислень і спрощує виконання лабораторних робіт.

Порядок, виконання досліджень у лабораторії:

1. Студент допускається до виконання чергової лабораторної роботи при наявності підготовленого, відповідно до приведених вище вимог протоколу.

2. Протокол попередньої роботи підписується викладачем по його пред'явленню на наступному лабораторному занятті після занесення в нього всіх матеріалів досліджень і їхнього аналізу.

3. Протоколи всіх робіт зберігаються у студента до виконання останньої роботи, після чого вони переплітаються в одну книгу.

4. Після дозволу виконувати дослідження студент збирає схему в середовищі Multisim та переконується в її працездатності.

5. Провівши моделювання роботи схеми, студент запрошує викладача для огляду і перевірки та переходить до її практичного дослідження.

6. Після виконання намічених досліджень, результати пред'являються викладачеві і за його дозволом схема розбирається.

7. До наступної лабораторної роботи остаточно оформлюється протокол і пред'являється викладачеві.

Перед виконанням кожної лабораторної роботи викладач опитує студентів як за змістом самої роботи, так і за методикою її виконання. Непідготовлені студенти не допускаються до виконання лабораторної роботи, а вивчають в лабораторії не засвоєний ними матеріал.

 








Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 1037;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.