Технологічні процеси зворотної засипки та ущільнення грунтів
Зворотна засипка може виконуватися двома методами:
— на всю глибину котловану або траншеї;
— шарами.
На всю глибину виконується зворотна засипка в тих випадках, коли не подаються особливі вимоги до міцності та щільності грунту, коли земляні роботи ведуться по-за межами зон доріг, населених пунктів і т. і.
Пошарова зворотна засипка виконується в тих випадках, коли грунти являються основою для доріг, фундаментів або необхідні для подальшої експлуатації.
При пошаровій засипці кількість шарів визначається залежно від загальної товщини засипки та товщини шару, що відсипається, який в свою чергу залежить від способу ущільнення(hшhущ).
Способи механізації процесу: зворотна засипка виконується бульдозерами, екскаваторами «зворотна лопата», фронтальними навантажувачами, грейферними пристроями, конвеєрним транспортом, автосамоскидами.
Процес ущільнення грунту залежить від машин, які використовуються, та виду навантажування грунту. Вживають такі способи:
— статичний спосіб — для великих майданчиків використовуються котки гладкі та кулачкові з максимальною товщиною шару, що ущільнюється: для гладких — 0.2 м і для кулачкових — до 0.3 м.
Котки — стальні циліндри довжиною lк=1.5...3 м та масою m=3...40 т — прокочують декілька разів: (залежить від виду грунту та його стану) від 4 до 16 разів.
— динамічний спосіб, при якому можуть використовуватися віброкотки.
Для ущільнення грунту в пазухах котлованів, або в важко доступних умовах використовуються:
— при статистичному способі — важкі плити, які укладають зверху на попередньо зволожений грунт;
— при динамічному способі — важкі плити скидають з висоти, або до плит приєднують вібратор. Використовуються також вібротрамбовки, віброущільніючі машини.
За допомогою вібромашин можливе ущільнення грунту шарами hшЈ 1 м.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1531;