Порядок перетину кордону для іноземних громадян і осіб без громадянства
Іноземні громадяни й особи без громадянства (далі по тексту -іноземці) в'їжджають в Україну, виїжджають з України, і проїжджають транзитом по її території за паспортними документами з відповідними українськими візами, якщо інше не передбачено міжнародними договорами і нормативними актами уряду України.
Візи оформляються тільки в дипломатичних і консульських установах за кордоном. Громадяни країн, в яких відсутні дипломатичні представництва або консульські установи України, оформляють візи в будь-який іншій сусідній країні, де є такі установи.
Іноземці, що прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово знаходитися на території України за паспортними документами, зареєстрованими у встановленому порядку. Паспортний документ пред'являється іноземцем для реєстрації в пункті пропуску через державний кордон посадовій особі прикордонних військ.
Реєстрація проводиться на весь період короткочасного перебування:
- для іноземців із країн із візовим порядком в'їзду - на весь період дії візи, але не більше 6 місяців;
- для іноземців із країн із безвізовим в 'їздом - на 90 днів, якщо
інший термін не визначений у міжнародних угодах.
Реєстрація в пункті пропуску через державний кордон полягає у проставленні в паспортному документі іноземця відмітки „В'їзд" („Виїзд"), занесенні відомостей про іноземця і його паспортних даних до відповідного реєстру і заповненні імміграційної картки в порядку, визначеному ДПСУ. Продовження терміну перебування в Україні іноземців, що прибули на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, в особистих справах і т.д., провадиться органами внутрішніх справ, у порядку, встановленому МВС.
Транзитний проїзд іноземців через територію України дозволяється при наявності транзитної української візи, візи країни призначення й інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки. Транзитним проїздом вважається перебування в Україні в межах часу, зазначеного в проїзному квитку, а у випадку відсутності квитка- протягом терміну, необхідного для фактичного перетинання території України на відповідному виді транспорту.
У випадку змушеної зупинки іноземця на території України, у зв'язку з надзвичайними обставинами (хвороба, ремонт транспортного засобу і т.д.), термін перебування може бути продовжений органом внутрішніх справ (міліцією) за місцем зупинки. При втраті на території України національного паспорту іноземець зобов'язаний негайно повідомити приймаючу сторону й орган внутрішніх справ (міліцію), що має видати йому відповідну довідку. Виїзд при цьому з території України здійснюється за національним паспортом або іншим документом, отриманим іноземцем у консульській установі відповідної країни в Україні.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 787;