України. Змішана економічна система України визначається як перехідна від адміністративної соціалістичної до посткапіталістичної економічної системи
Змішана економічна система України визначається як перехідна від адміністративної соціалістичної до посткапіталістичної економічної системи. Відбувається становлення ринкових інституцій, постійних змін зазнає структура економічної системи України. Йде активний і незворотний процес утвердження механізмів приватної власності, розширення корпоративного та приватного секторів економіки. Нині більш як 70% загального обсягу промислової продукції виробляється на недержавних підприємствах. Реалізуються завдання земельної реформи, більш як 6 млн. громадян України отримали земельні паї, обсяг яких становить близько половини земельних угідь України.
Оскільки підприємництво та малий бізнес виступають основними рушійними силами примноження багатства нації, то в Україні здійснюється процес стимулювання такої діяльності, зокрема, на розгляд Верховної Ради подано Закони "Про державну підтримку малого підприємництва" та "Про національну програму сприяння розвитку малого підприємництва (2000 - 2004)".
Отже, процеси роздержавлення та приватизації державних підприємств, розвиток дрібного та середнього бізнесу, корпоратизація - все це ознаки структурних зрушень становлення і подальшого розвитку приватного сектора змішаної економічної системи України. Щодо державного сектора економіки України, то, в силу розвитку приватного сектора, на чільне місце виступають економічні, а не адміністративні методи державного регулювання господарського життя. Зміст економічних методів не передбачає прямого впливу на об'єкти регулювання, а лише формує таке економічне середовище, яке скеровувало б вибір відповідної поведінки суб'єктів економіки для досягнення найвищих результатів. Основними напрямами та інструментами державного регулювання економіки України, із врахуванням світового досвіду, повинні стати:
Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 516;