Пакування, маркування та зберігання сушених овочів і плодів.

Пакування. Сушені овочі та плоди пакують брикетованими масою від 100 до 500 г і обгортають напівпергаментом. З брикетів складають пачки.

Овочі сушені фасують масою нетто 500 г, плоди – масою до 1000 г у пакети з полімерних і комбінованих матеріалів, які складаються з кількох шарів (поліетилен, поліпропілен, лавсан, поліамід, целофан, папір, алюмінієва фольга), а також у пачки або коробочки з паперу з мішком-вкладишем, який герметизують.

Сушені овочі та плоди, упаковані в пачки, пакети і брикетовані, укладають в ящики дерев'яні, фанерні, з гофрованого картону, у барабани фанерні і картонні наливні масою нетто на більш як 25 кг.

Овочі сушені насипні і плоди-напівфабрикати укладають в ящики з гофрованого картону, фанери, дерев'яні, в барабани фанерні і картонні наливні, які вистилають з середини напівпергаментом або іншим ізоляційним матеріалом.

За домовленістю з покупцем, сушені виноград, вишню, абрикоси (курагу), сливи, сушені овочі можна пакувати в паперові мішки масою нетто до 20 кг.

При перевезенні з пунктів заготівель на заводи допускається пакування сушених абрикосів, аличі, винограду в тканинні мішки масою нетто до 50 кг, сушених яблук, груш – до 30 кг.

Маркування. На етикетку споживчої тари наносять інформаційні відомості: найменування продукту і підприємства-виготовлювача, його підпорядкованість і товарний знак, дату випуску (рік, місяць), строк зберігання, ґатунок, масу нетто, номер стандарту, а також харчову цінність (вміст вуглеводів, вітамінів – С1, В1, В2, РР, каротину) і енергетичну цінність 100 г продукту.

Транспортну тару маркують за допомогою маніпуляційного знаку «Боїться сирості», напису «Зберігати в сухому, прохолодному дезинфікованому приміщенні». У кожну одиницю транспортної тари укладають талон з номером (або прізвищем) пакувальника, номером зміни і датою виготовлення.

Зберігаютьсушені овочі та плоди у сховищах (краще охолоджених), дезинфікованих сірчистим газом, з побіленими стелею, стінами, гранчастими дверима і вікнами.

Зберігати сушені овочі необхідно при температурі не вище 200С, відносній вологості повітря не більш 75%, сушені плоди – при температурі від 00С до 200С і відносній вологості повітря не більше як 70%. Термін зберігання в цих умовах: овочів – 12-30 місяців; плодів – 12 місяців.

Питання для контролю знань:

1. Сутність процесу сушіння овочів і плодів.

2. Способи сушіння овочів і плодів, їх вплив на споживні властивості продукції.

3. Асортимент сушених овочів.

4. Асортимент сушених плодів.

5. Вимоги до якості сушених овочів і плодів.

6. Особливості пакування і маркування сушених овочів і плодів.

7. Умови і термін зберігання сушених овочів і плодів.

 

Тести

1. Скільки вологи містять сушені овочі? 1. 12-14% 2. 16-24% 3. 25-31% 4. 35-40%
2. Назвіть способи сушіння овочів і плодів. 1. Розпилювальний 2. Конвективний 3. Сублімаційний 4. Мікроволновий
3. З якою метою проводиться бланшування овочів і плодів перед сушінням? 1. Для запровадження зміни кольору 2. Для швидкого висушування 3. Для поліпшення харчової цінності 4. Для подовження терміну зберігання
4. Укажіть товарні сорти картоплі сушеної в брикетах і розсипом. 1. Вищий, 1-й,2-й,3-й 2. 1-й, 2-й, 3-й, 4-й 3. Вищий, 1-й, 2-й 4. 1-й,2-й
5. Назвіть вид сушених абрикосів, які мають цілі плоди без кісточки.   1. Урюк 2. Кайса 3. Курага  
6. Вкажіть термін зберігання сушених плодів з дня їх виготовлення. 1. 6 міс. 2. 8 міс. 3. 10 міс. 4. 12 міс.

 

 








Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 2462;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.