Висновок до лекції 5
Геотермальні електростанції порівняно з тепловими станціями на викопному паливі викидають дуже мало сірки і зовсім не викидають оксидів азоту. Викиди СO2 на 1 МВт·год виробленої енергії на сучасних геотермальних станціях мінімальні або їх немає взагалі. Типова геотермальна станція виробляє близько 0,45 кг СO2 на 1 МВт·год, електростанція на природному газі - 464 кг, електростанція на нафті - 720 кг, а вугільна - 819 кг.
Під геотермальні установки потрібні зовсім невеликі ділянки землі, набагато менші, ніж під енергетичні установки інших типів, їх можна установлювати практично на будь-яких землях, зокрема й на сільськогосподарських угіддях. До того ж буріння геотермальних свердловин набагато менше впливає на навколишнє середовище, ніж розробка будь-яких інших джерел енергії. Ландшафт навколо геотермальної установки не псують ні шахти, ні тунелі, ні купи відходів.
Технологія безпечного використання геотермальних вод високорозвинена й надійно перевірена часом. Стічну воду з електростанції подають назад у резервуар, що дозволяє зберегти в ньому тиск, під дією якого гаряча вода подається з виробничої свердловини. Технологічна геотермальна вода постійно ізольована від підземних вод трубопроводом, умонтованим у свердловину.
Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 734;