Розвиток економіки, транспортне сполучення. Головними галузями економіки Східної Словаччини є важка, харчова, хімічна промисловість, а також сільське і лісове господарство
Головними галузями економіки Східної Словаччини є важка, харчова, хімічна промисловість, а також сільське і лісове господарство. Серед найбільших промислових центрів виділяються Братислава і Кошице.
Словаччина має родовища бурого вугілля біля Гандлова на Заході і Модрі-Камень на Півдні. Буре вугілля використовують як паливо на електростанціях і в будинках, а також як сировину в хімічній промисловості. У самій Словаччині є невеликі родовища природного газу. У Карпатах ведеться видобуток залізної руди, міді, марганцю, магнезиту, свинцю і цинку.
В сільському господарстві зайнята третина словацьких земель. Традиційне заняття тутешніх селян − землеробство. На родючих низинах вирощують пшеницю, ячмінь, цукровий буряк, кукурудзу. Жито є менш поширеним, овес вирощують у гірських областях, кукурудзу − у теплих рівнинних областях півдня. У долині ріки Ваг розвинуті тютюнництво і плодівництво.
Садівництво поширене в усіх районах, крім холодних гірських. В теплих районах важливу роль має виноградарство, яке розвинуте на схилах Карпат у Західно-Словенському краї.
У гірських районах основним заняттям населення є тваринництво, а саме: розведення великої рогатої худоби, овець, свиней або волів. Давні традиції має і вівчарство. Тут існує два способи випасу овець: 1) випас індивідуально або колективно на полях, при цьому щоденно овець приганяли в село; 2) весною й восени − на луках біля села, а влітку – на високогірних луках, де вівчарі будували собі хату, а для овець − кошари.
Щодо транспортного сполучення досліджуваного регіону потрібно відзначити, що довжина залізниць становить понад 3,5 тис. км, автошляхів − близько 18 тис. км. На р. Дунаї розвинуто судноплавство.
Повітряний транспорт також набув широкого розвитку в регіонах Словаччини. Головні аеропорти знаходяться в Братиславі й Комарно.
Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 665;