Енцефаліт
Енцефаліт – запалення тканини головного мозку внаслідок інфекції, інтоксикації або травми.
Етіологічні чинники:
І. Первинні енцефаліти:
А) вірусні – Економо, Коксакі, ЕСНО, арбовіруси
Б) мікробні – при нейросифілісі, рикетсії, сипний тиф
II. Вторинні енцефаліти
А) вірусні – кір, віспа, краснуха.
Б) поствакцинальні – АКДС, антирабічна вакцина.
В) мікробні – стафілококовий, стрептококовий, малярійний, токсоплазмоз ний.
Вірусні енцефаліти – виникають у зв’язку з впливом на головний мозок різноманітних вірусів – арбовірусів, цитомегаловірусів, вірусів герпесу та ін.
Герпетичний енцефаліт – найбільш часта та важка форма спорадичного енцефаліту. Вона виникає вірогідно в результаті реактивації ВПГ-1, який володіє можливістю довго перебувати у нервовій тканині. Особливістю герпетичного енцефаліту є переважне ураження медіальних відділів скроневої частки.
Макроскопічно: скроневі частки набряклі, спостерігаються вогнища геморагій та некрозів, також відмічається набряк дрібних артерій та артеріол.
Мікроскопічно: запальний ексудат найчастіше лімфоцитарний та периваскулярний. В нейронах, а також астроцитах та олігодендроцитах зустрічаються внутрішньоядерні еозинофільні включення. Ці включення можуть охоплювати близько половини об’єму ядра.
Прогноз і наслідки:В залежності від форми прогноз може мати сприятливий та несприятливий характер. Вогнищеві симптоми повністю регресують. Зустрічаються форми що протікають хронічно з періодами ремісії. Смерть хворих настає внаслідок кахексії, епілепсії та обтураційної пневмонії.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 692;