Спонтанні субарахноїдальний та внутрішньочерепний крововиливи
Внутрішньочерепні крововиливи поділяються на оболонкові, внутрішньомозкові і субарахноїдально-паренхіматозні. Оболонкові крововиливи можуть бути:
1. Епідуральними.
2. Інтрадуральними.
3. Субдуральними .
4. Субарахноїдальними.
Епідуральні, інтрадуральні, субдуральні крововиливи частіше всього виникають при черепно-мозкових травмах, субарахноїдальні, як правило - при розриві аневризм судин мозку або судинної вади розвитку.
Внутрішньомозкові крововиливи поділяють на два типи:
1. Крововиливи типу гематоми.
2. Крововиливи типу геморагічного просякання.
Крім того їх прийнято ділити на супратенторіальні ісубтенторіальні. Крововиливи в великі півкулі розрізняються по глибині розміщення вогнища: латеральні, що руйнують підкоркові вузли назовні від внутрішньої капсули і медіальні, що розміщуються до середини від внутрішньої капсули в області зорового горба; внутрішня капсула страждає при крововиливах вторинно. Субтенторіальні крововиливи локалізуються в мозковому стовбурі і півкулях мозочку.
Крововилив за типом геморагічного просякання
Ускладненнявнутрішньомозкових крововиливів: набряк мозку, прорив крові в шлуночки мозку з розвитком гемоцефалії і гострої обструктивної гідроцефалії; прорив крові в субарахноїдальний простір; ДВЗ-синдром з порушенням мікроциркуляції як в мозку, та і в інших органах.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 757;