Періоди вогневого ураження противника в обороні

Вогневе ураження противника (ВУП) артилерією – це ураження (нанесення противнику матеріальних збитків) артилерією протягом всього бою вогнем різних видів з застосуванням високоточних боєприпасів і боєприпасів у звичайному спорядженні. Воно проводиться з метою ураження головного угрупування військ противника і створення сприятливих умов для успішного виконання бойових завдань загальновійськовими підрозділами.

ВУП полягає в узгодженій комплексній вогневій дії на противника усіма засобами ураження з застосуванням ракет і боєприпасів у звичайному спорядженні.

Останнім часом погляди на зміст і форму вогневого ураження противника дещо змінились. Це обумовлюється, насамперед оснащенням частин і підрозділів сучасним озброєнням і технікою, що у свою чергу призвело до змін форм і методів збройної боротьби.

Змістом вогневого ураження противника артилерією є одночасне або послідовне ураження об’єктів (цілей) противника вогнем артилерії за єдиним і узгодженим за метою, завданнями, місцем і часом з діями загальновійськових підрозділів та інших засобів вогневого ураження замислом і планом з метою рішучого ураження його головного угруповання.

Досвід війн і збройних конфліктів свідчить, що 50…60% збитків (втрат) угрупованню противника завдаються ракетними військами і артилерією, 20…30% - авіацією, 20…25% - засобами ближнього бою, 1…2% - засобами інженерних військ і військ РХБЗ.

Як правило, засоби вогневого ураження (авіація, ракетні війська і артилерія) застосовуються по об’єктах (цілях) противника у своїх зонах відповідальності відповідно своїм вогневим можливостям з рознесенням за часом.

Вогневе ураження противника в обороні полягає в комплексній вогневій дії на нього боєприпасами звичайної зброї, шляхом нанесення вогневих ударів на підступах до оборони, перед переднім краєм і в глибині оборони.

Артилерія у взаємодії з іншими засобами здійснюючи вогневе ураження противника виконує такі тактичні завдання:

- уражає тактичні засоби ядерного та хімічного нападу противника;

- уражає противника, який приготувався до наступу;

- уражає противника при висуванні та розгортанні до переднього краю;

- підтримує підрозділи, які обороняють передову позицію;

- знищує і подавляє артилерію, ВТЗ, РВК, РУК, засоби ППО противника;

- бере участь у відбитті атак танків і піхоти противника;

- прикриває вогнем проміжки і фланги підрозділів;

- прикриває вогнем проломи в обороні внаслідок ядерних ударів противника;

- знищує і подавляє противника, який вклинився в оборону;

- бере участь в ураженні повітряних десантів противника;

- проводить артилерійську підготовку і артилерійську підтримку контратак наших підрозділів.

Крім того, може здійснювати:

- дистанційне мінування місцевості;

- створення вогнищ пожеж;

- задимлення місцевості;

- світлове забезпечення при веденні бойових дій в ночі.

Для виконання завдань вогневого ураження противника артилерійські підрозділи (частини) розгортаються в бойовий порядок.

Із попереднього заняття ми знаємо, що бойовий порядок артилерійського дивізіону складається (доповідає один слухач) із бойових порядків батарей і доданих підрозділів артилерійської розвідки, КСП, а при необхідності і СП (передового, бокового), ПУВД.

З метою підвищення живучості артилерійського дивізіону вогневі позиції батареї, КСП і СП ешелонуються по фронту і в глибину.

В обороні призначають основний і 1-2 запасних райони вогневих позицій. Для виконання окремих завдань може призначатися і тимчасовий район вогневих позицій.

Залежно умовам обстановки і діям противника завдання з вогневого ураження противника в обороні артилерія виконує в періоди:

- артилерійської підготовки відбиття атаки противника;

- артилерійської підтримки військ, що обороняються.

У разі обладнання передової позиції або участі підрозділів бригади в діях у смузі забезпечення, крім цього, артилерія може виконувати завдання у період артилерійської підтримки військ, що обороняються на передовій позиції (смузі забезпечення).

Вогневе ураження противника під час проведення контратак здійснюється відповідно до загальних принципів вогневого ураження противника у наступальному бою. Воно складається з артилерійської підготовки контратакиіартилерійської підтримки контратаки.








Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 2876;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.