Повітропроникність огороджувальних конструкцій
Лекція 6. Теплостійкість та повітропроникність огороджувальних конструкцій. Проектування теплоізоляційної оболонки будинків за тепловитратами на опалення.
Повітропроникність огороджувальних конструкцій
Взимку при дії вітру та теплового напору, що виникає при різниці температур внутрішнього та зовнішнього повітря, можлива фільтрація через огороджувальну конструкцію холодного зовнішнього повітря, яка може суттєво знизити його теплозахисні властивості, а у людей, які знаходяться поблизу огороджень, викликати відчуття дуття.
Розрахунок опору повітропроникності огороджувальної конструкції проводиться з урахуванням спільної дії теплового напору та вітру. Ціль розрахунку – надання огороджувальній конструкції необхідної повітронепроникності.
Опір повітропроникності непрозорої огороджувальної конструкції Rg, м2·год·Па/кг, визначається за формулою
Rg = Rg1 + Rg2 + … +Rgп, (11.24)
де Rg1, Rg2, …, Rgп - опори повітропроникності окремих шарів огородження, м2·год·Па/кг, що знаходяться за відповідною таблицею [13], в залежності від матеріалу шару та його товщини.
Опір повітропроникності світлопрозорої огороджувальної конструкції Rgск, м2·год·Па/кг, визначається за результатами випробувань акредитованими лабораторіями.
Значення необхідного опору повітропроникності зовнішніх огороджень Rg н розраховується за формулами
- для непрозорих конструкцій
,
- для світлопрозорих конструкцій
,
де Gн – допустима повітропроникність огороджувальної конструкції, що встановлюється за табл. 7 ДБН. (для прикладу, непрозорі ділянки стін Gн = 0,5 кг/(м2×год.), вікна Gн = 6,0 кг/(м2×год.)).
Dp,Dp0=10 – розрахункова та стандартна різниця тисків, Па (залежить від температур вн. і зов. повітря, висоти будинку та приміщення,що розраховується, швидкості вітру.
Якщо повітропроникність велика, її можна зменшити розшивкою швів кладки, зовнішньою штукатуркою, прокладкою під зовнішнім шаром огородження матеріалів, що мають великий опір повітропроникності, наприклад картону, будівельного паперу, тощо.
Основні заходи по усуненню зайвої повітропроникності огороджувальної конструкції пов’язані зі збільшенням опору повітропроникності стиків між її окремими елементами та між нею та конструкціями, що до неї прилягають.
При використанні сучасних вікон можлива надлишкова герметичність приміщень. Це викликає накопичення вологи у приміщеннях. Тому для світлопрозорих огороджень у приміщеннях, що не мають примусової вентиляції, повинна виконуватися умова
Rg н £Rg ск £ 5Rg н
Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 2642;