Магнітне поле у вакуумі і його характеристики
Джерелом макроскопічного магнітного поля є намагнічені тіла, провідники зі струмом і рухомі електричні заряди. Природа цих джерел єдина: магнітне поле виникає в результаті руху заряджених мікрочастинок (електронів, протонів, іонів). Магнітне поле виявляють по дії на рухомі електричні заряди (провідник чи рамка зі струмом) або постійні магніти (магнітна стрілка).
Мал. 2.15.
Магнітне поле характеризується вектором магнітної індукції В. Магнітна індукція у деякій точці поля дорівнює відношенню максимального обертального моменту, який діє на пробну (нескінченно малих розмірів) рамку зі струмом у даній точці до магнітного моменту рамки:
(2.42)
Дослід показує, що на пробну рамку зі струмом І діє обертальний момент, величина якого залежить від орієнтаціїводити з такою густиною, щоб кількість ліній, які перетинають одиничну перпендикулярну до В площадку, чисельно дорівнювала б значенню індукції магнітного поля в місці розміщення площадки. Лінії магнітної індукції замкнені. Подібні поля називають вихровими.
Потоком вектора магнітної індукції (магнітний потік) dФ через елементарну площадку dS незамкненої поверхні S називають величину
(2.44)
де - кут між нормаллю до площадки та вектором Б. За одиницю магнітного потоку в системі СІ приймається 1 Вебер (Вб) - магнітний потік, що створюється магнітним полем з індукцією 1 7л, яке пронизує плоску поверхню площею , розташовану перпендикулярно до вектора В.
Дата добавления: 2015-03-03; просмотров: 2648;