Туристична індустрія Іспанії як об'єкт державного регулювання
Сфера туризму в Іспанії знаходиться під контролем держави, що значною мірою пояснюється можливостями самої країни розвивати туристичний бізнес, прагненням зберегти історичні пам'ятки своєї культури. Державне регулювання розвитку туристичної галузі є одним з механізмів реалізації політики держави в галузі туризму.
Туристична діяльність на загальнодержавному рівні в Іспанії визначається Законом № 48/1963 «Про компетенцію у галузі туризму» та Декретом «Про діяльність приватних підприємств» від 14 січня 1965 р. Крім загально державного, кожна з 17 автономій має власне законодавство з туризму, загальні положення якого відповідають вищевказаному Закону. Іспанське законодавство з туризму регулює відносини між туристом та продавцем туристичного продукту, умови, за яких фізичним та юридичним особам дозволяється займатися туристичною діяльністю, порядок надання туристичних послуг, заходи контролю з боку держави та санкції до порушників [10]. У квітні 1996 р. Парламент Іспанії затвердив Закон «Про комбіновані подорожі», яким було чітко визначено права та обов'язки як споживача, так і туристичного агентства.
В Іспанії питання туризму координує державний секретаріат з питань торгівлі, туризму та малого бізнесу, підлеглий міністерству економіки. Крім держсекретаріату, міністерству підпорядковуються: центральна дирекція з туризму (адміністративні питання, розробка загальних напрямів державної політики у сфері туризму); готельна мережа "Paradores" (83 готелі, розміщені в будинках, що становлять історичну цінність); два виставково-конгресних центри (в Мадриді й Малазії) та іспанський інститут туризму "Turespaca" [16, c.85].
Для Іспанії характерна європейська модель державного регулювання туристичної діяльності, головними рисами якої є вирішення питань розвитку туризму в межах певного багатогалузевого міністерства на рівні відповідного галузевого підрозділу (рис. 2.1.) [10].
Рис. 2.1. Структура державного управління туризмом Іспанії
Беручи до уваги низький рівень популяризації туристичного продукту України на зовнішніх ринках, особливу увагу привертає діяльність Інституту туризму Іспанії (TURESPANA), який є адміністративною одиницею центрального уряду, відповідальною за популяризацію Іспанії як туристичної дестинації. Для реалізації своїх функцій, Turespana здійснює діяльність у таких напрямках:
– планування, розвиток і здійснення дій, спрямованих на просування іспанського туризму на міжнародних ринках;
– забезпечення маркетингової підтримки турпродукту Іспанії за кордоном;
– взаємодія з автономними регіонами, місцевими органами влади і приватним сектором;
– управління та просування потенційних індивідуальних туристичних місць проведення заходів, особливо Мадридського конгрес-центру;
– розробка стратегії дій та маркетингового плану для державної готельної мережі Paradores de Turismo de Espana.
Окрім того, па державному рівні прийнято низку програм з підвищення конкурентоспроможності туристичних дестинацій Іспанії па основі положеньстійкого розвитку: Комплексний план підвищення якості туризму Іспанії (Plan Integral de Calidad del Turismo Espaiiol (PICTE)), Національний план розвитку туризму на 2012 – 2015 роки (Plan Nacional e Integral de Turismo (PNIT)) та ін.
Необхідно зазначити, що головна мета організації функціонування туристичного ринку Іспанії в останні роки є диверсифікація туристичної пропозиції, зміна парадигми сприйняття країни виключно як пляжної дестинації. Для реалізації поставленої мети були розроблено та реалізовано низку рекламних кампаній («Spain Marks»,«Bravo Espana», «I need Spain» та ін.). Ефективному використанню туристичних ресурсів Іспанії сприяє наявність відповідної розвинутої інфраструкури [10].
Дата добавления: 2015-02-28; просмотров: 3056;