Оформлення права на спадщину
(ст.1296-1301 ЦК)
Право спадкоємців на певне майно підтверджується Свідоцтвом про право на спадщину(за законом чи за заповітом). В кожному свідоцтві зазначається все спадкове майно і перелічуються всі спадкоємці та визначається частка спадщини спадкоємця, якому видається Свідоцтво про право на спадщину.
Отримання Свідоцтва про право на спадщину за загальним правилом є правом, а не обов'язком спадкоємця. Але в певних випадках спадкоємець без Свідоцтва про право на спадщину не зможе здійснити свої спадкові права. Так, без Свідоцтва неможливо отримати грошовий вклад, цінності, які належали спадкодавцю і були передані на збереження, майно, яке знаходиться у третіх осіб, перереєструвати домоволодіння, транспортний засіб тощо.
Спадкоємець, який прийняв спадщину у склад якої є нерухоме майно, зобов'язанийзвернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Свідоцтво про право на спадщину, як правило, видається державною нотаріальною конторою за місцем відкриття спадщини після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини.
Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на належну їм спадщину, видається кожному із них з визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Якщо спадкоємцем за заповітом чи за законом є дитина, зачата за життя спадкодавця, але ще не народжена, видача Свідоцтва про право спадщину і розподіл спадщини між спадкоємцями може відбутися лише після народження дитини. Якщо у складі спадщини є нерухоме майно, спадкоємець зобов'язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.
Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 864;