Передача даних через MII

 

MII використовує 4-бітні порції даних для рівнобіжної передачі їх між MAC і PHY. Канал передачі даних від MAC до PHY утворений 4-бітною шиною даних, що синхронізується тактовим сигналом, який генерується PHY, а також сигналом "Передача", який генерується MAC-підрівнем.

Аналогічно, канал передачі даних від PHY до MAC утворений іншою 4-бітною шиною даних, що синхронізується тактовим сигналом і сигналом "Приймання", що генеруються PHY.

Якщо пристрій PHY знайшов помилку в стані фізичного середовища, то воно може передати повідомлення про це на підрівень MAC у виді сигналу "Помилка приймання" (receive error). MAC-підрівень (чи повторювач) повідомляють про помилку пристрою PHY за допомогою сигналу "Помилка передачі" (transmit error). Звичайно, повторювач, одержавши від PHY якого-небудь порту сигнал "Помилка приймання", передає на всі пристрої PHY інших портів сигнал "Помилка передачі".

У MII визначена двопровідна шина для обміну між MAC і PHY керуючою інформацією. MAC-підрівень використовує цю шину для передачі PHY даних про режим його роботи. PHY передає по цій шині інформацію з запиту про статус порту та лінії. Дані про конфігурацію, а також про стан порту і лінії зберігаються відповідно у двох регістрах: регістрі керування (Control Register) і регістрі статусу (Status Register).

Регістр керування використовується для установки швидкості роботи порту, для вказівки, чи буде порт брати участь у процесі автопереговорів про швидкість лінії, для завдання режиму роботи порту - напівдуплексний чи повнодуплексний, і т.ін. Функція автопереговорів (Auto-negotiation) дозволяє двом пристроям, з'єднаним однією лінією зв'язку, автоматично, без втручання оператора, вибрати найбільш високошвидкісний режим роботи, що буде підтримуватись обома пристроями.

Регістр статусу містить інформацію про дійсний поточний режим роботи порту, у тому числі й у тому випадку, коли режим обраний у результаті проведення автопереговорів.

Регістр статусу може містити дані про один із наступних режимів:

100Base-T4;

100Base-TX full-duplex;

100Base-TX half-duplex;

10 Mb/s full-duplex;

10Mb/s half-duplex;

помилка на далекому кінці лінії.

Фізичний рівень 100Base-TX - двопарна скручена пара

 

Основні відмінності PHY ТХ від специфікації PHY FX - використання методу MLT-3 для передачі сигналів - 5-бітових порцій коду 4В/5B по скрученій парі, а також наявність функції автопереговорів (Auto-negotiation) для вибору режиму роботи порту. Метод MLT-3 використовує потенційні сигнали двох полярностей для представлення 5-бітових порцій інформації (Рис. 2.8).

Рис. 2.8 . Метод кодування MLT-3

 

Крім використання методу MLT-3, специфікація PHY TX відрізняється від специфікації PHY FX тим, що в ній використовується пара шифратор-дешифратор (scrambler/descrambler), як це зазначено в специфікації ANSI TP-PMD. Шифратор приймає 5-бітові порції даних від підрівня PCS, що виконує кодування 4B/5B, і зашифровує сигнали перед передачею на підрівень MLT-3 таким чином, щоб рівномірно розподілити енергію сигналу по всьому частотному спектрі - це зменшує електромагнітне випромінювання кабелю.

 








Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 782;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.