Запам'ятовування параметрів
5. Використання привязок
Стічка параметрів об’єктівє важливим елементом інтерфейса системи КОМПАС- ГРАФІК. Так, як і Панель спеціального управління, вона автоматично з’являється на екрані лише після виклику якоїсь команди з Панелі інструментів і розміщується відразу під вікном документа.
Кожний креслярський об’єкт, який Ви створюєте при роботі в КОМПАС- ГРАФІК володіє певним набором параметрів. Наприклад, параметрами відрізка прямої лінії є координати його початкової і кінцевої точок.
Робота із Стічкою параметрів об’єктів зводиться до активації потрібних полів і вводу в них певних значень параметрів.
Параметри можна вводити вручну, автоматично, комбіновано або з використанням Геометричного калькулятора.
Кожне поле Стрічки параметрів, призначене для вводу чисел, є маленьким калькулятором. Тому Ви можете вводити в них не лише числа, але і вирази. В виразах можна використовувати стандартні знаки математичних операцій, тригонометричні функції, натуральні і десяткові логарифми і т.д. обчислення виразів здійснюється за загальноприйнятими в математиці правилами.
Текучі координати курсора відображаються в спеціальних полях в правій частині Стрічки текучого стану. Це абсолютні координати курсора, які відраховуються від початку текучої системи координат. При пересуванні курсора мишею значення текучих координат курсора змінюються. Однак в загальному випадку Ви не зможете з допомогою миші абсолютно точно встановити курсор в потрібну точку.
Час від часу виникає необхідність швидко перемістити курсор в початок координат. Для цього потрібно скористатися клавіатурною командою Сtrl+0. Ви можете пересувати курсор клавішами зі стрілками (переміщення буде дискретним з текучим кроком).
Поля Стрічки текучого стану, в яких відображаються текучі координати курсора, одночасно являються і елементами управління. Тобто в них можна вводити точні значення позиції курсора. Активізуються поля подвійним клацанням або командами Alt+символ.
Дата добавления: 2015-02-19; просмотров: 576;