Додаток 6. Схема 1. Рівні організації надання медичної допомоги в системі екстреної (швидкої) медичної допомоги та медицини катастроф
|
Первинна медична допомога надається лікарями загальної практики-сімейної медицини в амбулаторних умовах і передбачає діагностику, лікування поширених хвороб, травм, отруєнь, які не потребують екстреної медичної допомоги та направлення їх до лікарень вторинного (спеціалізованого) чи третинного (високоспеціалізованого) рівнів, а також при вагітності, розладах психічного, чи фізичного здоров’я, що не потребують вторинної (третинної) допомоги.
В залежності від бази створення заклади ПМСД поділяють на:
- Заклади ПМСД І рівня (створені на базі ФАПів, ФП);
- Заклади ПМСД ІІ рівня (створені на базі лікарських амбулаторій);
- Заклади ПМСД ІІІ рівня (створені на базі дільничних амбулаторій);
- Заклади ПМСД ІV рівня створені на базі поліклінік ЦРЛ, міських лікарень, відділень сімейної медицини.
Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) утворюються на території із 100 тис. населенням. У Вінницькій області 34 ЦПМСД: у м. Вінниці 7 (на Лівобережжі – 5 ЦПМСД, на Правобережжі – 2 ЦПМСД).
Центр первинної медико-санітарної допомоги очолює головний лікар. Йому підпорядковуються заступник, завідувачі лікарських амбулаторій, завідувачі ФАП, ФП та ін).
ЦПМСД – затверджує посадові інструкції, режим роботи;
– здійснює прийом працівників на роботу;
(має колективний орган – медичну раду)
– організовує і надає невідкладну медичну допомогу;
– здійснює виклик бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги;
– консультує і екстрено госпіталізує у заклад ВМД (вторинна) або ТМД (третинна медична допомога);
– здійснює виписку рецептів для пільгового забезпечення медикаментами окремих груп населення;
– збирає, узагальнює достовірність статистичної інформації, аналізує стан здоров’я населення своєї території;
– отримує, зберігає, використовує, знищує наркотичні, сильнодіючі, психотропні засоби;
– надає паліативну допомогу пацієнтам з онкологічними хворобами та ін..;
– проводить відбір на санітарно-курортне лікування, видає лікарняні листки.
|
Це вид допомоги, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах в плановому або екстрених випадках і передбачає надання консультацій, проведення діагностики, лікування, реабілітації, профілактики травм, хвороб, отруєнь, ведень патологічних та фізіологічних станів (під час вагітності та пологах), які надаються лікарями відповідних спеціальностей, направлення хворих в заклади з третинною медичною допомогою (ТМД). Для надання ефективної допомоги на певній території утворюють госпітальні округи (ГО). В межах однієї адміністративно-територіальної одиниці може бути більше одного ГО. В госпітальні округи входять багатопрофільні лікарні, лікарні відновного, інтенсивного лікування, хоспіси та інші. Кількість госпітальних округів встановлює виконавча влада.
|
Це вид медичної допомоги, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах в плановому, або екстрених випадках і передбачає надання консультацій, проведення діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, ведень фізіологічних та патологічних станів (при вагітності та пологах) з використанням високотехнологічного обладнання або високоспеціалізованих медичних процедур. Такий вид допомоги надають багатопрофільні, або однопрофільні, високоспеціалізовані заклади (інститути, центри).
Додаток 7. Схема 3. Склад та підпорядкованість системи екстреної медичної допомоги
|
Дата добавления: 2015-02-03; просмотров: 1596;