Команди для роботи з файлами
COPY
Синтаксис:
для копіювання
COPY <специфікація файлу 1> [<специфікація файлу 2>]
для доповнення
COPY <специфікація файлу 1>+<специфікація файлу 2>+... <специфікація файлу n>
Призначення: уміст першого файлу копіюється в другий або поєднує кілька файлів в один.
Коментарі: 1) у випадку, коли специфікація файлу 2 не задана, файл копіюється з тим же ім'ям, що і файл 1 на пристрій за замовчуванням. Якщо файл 1 знаходиться на пристрої за замовчуванням, а специфікація файлу 2 не зазначена, виконання команди припиняється і операційна система виводить повідомлення про помилку, пов'язану з копіюванням вхідного файлу у вихідний файл із тим же ім'ям на тому ж пристрої:
File cannot be copied onto itself
0 File copied
2) можливе задання другого параметра в трьох видах. Коли зазначено тільки пристрій (d:), копіювання виробляється з тим же ім'ям. Якщо задано тільки ім'я файлу, то файл копіюється з цим ім'ям на пристрій за замовчуванням. При завданні повної специфікації файлу копіюється файл із зазначеним ім'ям на зазначений пристрій;
3) командою COPY можна копіювати файли, поєднуючи їх між собою, як показано нижче.
Приклади: COPY A.XYZ+B.COM+B:C.TXT BIGFILE.CRP- три перших файли поєднуються в один з ім'ям BIGFILE.CRP, і копіювання виробляється на пристрої за замовчуванням.
COPY *.LST COMBIN.PRN - усі файли з розширенням .LST поєднуються в одному файлі з ім'ям COMBIN.PRN.
COPY *.LST+*.REF *.PRN - кожний з файлів .LST послідовно поєднується з відповідним файлом .REF. Створювані в такий спосіб результуючі файли мають ті ж самі префіксні імена з розширеннями .PRN. Наприклад, файл FILE1.LST поєднується з файлом FILE1.REF, у результаті чого створюється файл FILE1.PRN, і точно так само файли XYZ.LST і XYZ.REF поєднуються у файл XYZ.PRN.
COPY *.LST+*.REF COMBIN.PRN - кожний з файлів *.LST поєднується з відповідним файлом послідовності *.REF і результат записується в один загальний файл COMBIN.PRN:
COPY *.LST ALL.LST - усі файли *.LST з'єднуються в один з ім'ям ALL.LST.
Якщо відсутній файл із тим же ім'ям, що і створюваний ALL.LST, команда виконується. Якщо файл із таким же ім'ям, що і створюваний, вже існує, то він знищується.
DEL
Синтаксис: DEL <специфікація файлу> /p
Призначення: знищення усіх файлів відповідно до зазначеної специфікації.
Коментарі: ключ /p використовується для того, щоб команда запитувала підтвердження перед видаленням файлу. Можна використовувати метасимволи.
TYPE
Синтаксис: TYPE <специфікація файлу>
Призначення: відображення умісту файлу на екрані.
Коментарі: ця команда застосовується для перегляду умісту файлу без його корекції. У специфікації файлу не можна використовувати символи "*" і "?". Уміст двійкових файлів не може бути правильно відображений за допомогою цієї команди тому, що "звичайні" символи чергуються з керуючими.
Приклади: Type kuku.txt
REN
Синтаксис: REN <специфікація файлу> <нове ім'я файлу>
Призначення: змінює ім'я файлу, що стоїть першим параметром на нове, котре зазначено другим параметром.
Коментарі: пристрій необхідно вказувати в першому параметрі. В другому параметрі покажчик пристрою не вказується, тому файл залишиться на тім же диску. При записі параметрів команди можна використовувати спеціальні символи: "?" або "*". У цьому випадку обробка імен приводить до того, що відповідні символи першого параметра заміняються символами другого.
Приклади: в іменах усіх файлів з розширенням .LST останнє заміняється розширенням .PRN:
REN *.LST *.PRN;
у наступному прикладі ім'я файлу, записаного на пристрої В, змінюється з ABODE на ADOBE, при цьому файл залишається на пристрої В.
REN B:ABODE ?D?B?
Дата добавления: 2015-01-09; просмотров: 893;