Архітектура типу "кільце-кільце".

Друге часто використовуване в архітектурі мереж SDH рішення - з'єднання типу "кільце-кільце". Кільця в цьому з'єднанні можуть бути або однакового, або різного рівнів ієрархії SDH.

 

Рис. 4.5.2 Схема зв'язку двох кілець одного рівня (STM-4) з допомогою інтерфейсних карт.

 

З допомогою оптичних трибів рис. 4.5.2 показана схема з'єднання двох кілець одного рівня -STM-4 з допомогою інтерфейсних карт STM-1, а на рис. 4.5.2.1 -каскадна схема з'єднання трьох кілець різного (по збільшені) рівня - STM-1, STM-4, STM-16. При такому з'єднанні можна використовувати необхідні оптичні триби попереднього ієрархічного рівня при переході від кільця одного рівня до іншого (наприклад, триб STM-1 при переході на кільце STM-4 і триб STM-4 при переході на кільце STM-16).

 

Лінійна архітектура для мережі великої довжини

 

Рис. 4.5.3 Мережа SDH великої довжини з зв'язком типу "точка-

точка" і її сегментація

Для лінійних мереж великої протяжності відстань між термінальними мультиплексорами ТМ більше або на багато більшетої відстані, яка може бути рекомендована з точки зору максимально допустимого затухання волоконно-оптичного кабеля. В такому випадку на маршруті (в лінійному тракті) між ТМ (рис. 4.5.3) повинні бути встановлені крім загального прохідного комутатора ще й регенатори для відтворення (регенрації) затухаючого отпичного сигналу. Цю лінійну архітектуру можна представити у вигляді послідовного з'єднання ряду секцій, специфікованих в рекомендаціях ITU-T Rec. G.957 і Rec. G958.

Принято розрізняти три види стандартизованих ділянок -секцій: оптична секція (ділянка від точки електронно-отпичного до точки опто-електронного перетворювача сигнала), які по суті являються ділянкою волоконно-оптичного кабелю між елементами мережі SDH (на рис. 4.5.3 не показано), регенаторна секція і мультиплексна секція (Рис. 4.5.3).

Оптичні секції нормуються по довжині, при цьому виділяють три категорії:

1 - внутрістанційна секція довжиною до 2-х км, S - коротка міжстанційна секція, порядку 15 км, і L - довга міжстанційна секція, порядку 40 км (при довжині хвилі 1310 нм) і 80 км (придовжині хвилі 1550 нм). Вказані довжини секцій використовуються тільки для класифікації (див. нижче) і не можуть розглядатись як рекомендовані значення використовуваних технічних параметрів. Загальна довжина маршрута може складати при цьому сотні або ж тисячі кілометрів. Маршрут розглядається як ділянка тракта між термінальними мультиплексорами, які допускають автоматичне підтримування функціонування мережі з номінальною продуктивністю.

Мультиплексна секція розглядається як дільниця тракту між транспортними вузлами (мультиплексорами і комутаторами), що допускає аналогічну підтримку функціонування.

Регенераторна секція розглядається як дільниця тракту між двома регенераторами або між регенератором і другим елементом мережі SDH.

Описаний вище секційний заголовок SOH фрейму STM-N, що містить керуючу інформацію, ділиться, як зазначалось, на дві частини: RSOH-заголовок регенераторної секції - 27 байтів (рядки 1-3, стовбці 1-9) і MSOH-заголовок мультиплексної секції - 47 байтів (рядки 5-9, стовбці 1-9). Регенераторна секція обробляє RSOH, який містить синхросигнал, а також управляючу та контрольну інформацію, що дозволяє локалізувати пошкоджену секцію. Цей заголовок, будучи сформованим і введеним в фрейм на вході RST, зчитується кожним регенератором і виводиться з фрейма на виході RST.

Класифікація секцій приведена в таблиця 2.1. Вона дає стандартне визначення секцій в залежності від рівня STM (1,4, 16) і приведена для вказаних трьох типів застосування: всередині станції (код використання 1), між станціями - коротка секція (код використання S), між станціями - довга секція (код використання L). В загальному випадку кодуваня типів використання лінійних регенераторних секцій як обладнання SDH включає три елемента і має формат:

<код використання>-<рівень 8ТМ>.<індекс джерела>.

Тут код використання і рівні STM приведені вище, а індекс джерела має наступне значення і суть:

-1 або без індекса - вказує на джерело з довжиною хвилі 1310 нм;

-2 - вказує на джерело з довжиною хвилі 1550 нм для волокна, відповідаючого рекомендаціям G.652 (секції S) і G.652, G.654 (секції L);

-З - вказує на джерело з довжиною хвилі 1550 нм для волокна, що відповідає рекомендаціям G.653.

Таблиця 4.1

Класифікація стандартних оптичних інтерфейсів

 

 

 

Використання На станції Між станціями |
Коротка секція Довга секція
Номінальна довжина хвилі джерела
Тип волокна Rec. G.652 Rec. G.652 Rec. G.652 Rec. G.652 Rec. G.652 G.654 Rec. G.65
Віддаль, км
Рівні STM STM-1 1-1 S-l.l S-1.2 L-l.l L-1.2 L-1.3
STM-4 1-4 S-4.1 S-4.2 L-4.1 L-4.2 L-4.3
STM-16 1-16 S-16.1 S-16.2 L-16.1 L-16.2 L-16.3


Наприклад, позначення L-4.3 розшифровується як довга міжстанційна регенераторна секція лінійного обладнання STM-4, що використовує джерело світла з довжиною хвилі 1500 нм.

 

Рис. 4.5.4. Розгалужена мережа SDH з каскадно-кільцевою і комірковою структурою

 








Дата добавления: 2015-03-26; просмотров: 1241;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.