Технічні засоби і елементи систем краплинного зрошення

 

Отже, можна констатувати, що краплинне зрошення завдяки численним перевагам сьогодні є основою переведення зрошуваного землеробства на ін-тенсивний розвиток. Тому знання стану технічних засобів і технологічних особливостей краплинного зрошення є такими ж необхідними, як знання тра-диційних засобів і технології сільськогосподарського виробництва.


 


Вибір конструкції систем краплинного зрошення залежить від кліматич-них, геоморфологічних, ґрунтових, гідрогеологічних, геологічних і господар-ських умов території, а також якості води для зрошення. Основними елемен-тами систем краплинного зрошення є: водозабір, насосна станція, вузол під-готовки води та внесення добрив, мережа магістральних, розподільних і по-ливних трубопроводів з крапельницями, лінії зв’язку, система автоматизації, вітрозахисні лісосмуги,та ін. (дивись рис. 1.1.).

 

У кожному випадку конструкція системи може змінюватись відповідно до конкретних умов її застосування . При цьому, надійність роботи систем краплинного зрошення визначається її основними елементами, до яких, на-самперед, належать крапельниці та технічні засоби підготовки (очищення) води.

 

 

Рис. 1.1. Схема системи краплинного зрошення:

 

1 – водозабір; 2 – насосна станція; 3 – головна засувка; 4 – фільтр; 5 – водомірний пристрій; 6 – мано-метр; 7 – канали зв’язку; 8 – вузол для внесення добрив; 9 – магіст-ральний трубопровід; 10 – розпо-дільний трубопровід; 11 – дистан-ційна засувка; 12 – поливні трубопроводи; 13 – крапельниці; 14 – датчик необхідності поливу; 15 – пульт управління.

 

 

Джерелом зрошення можуть бути річки, озера, водосховища, обводню-вальні і зрошувальні канали, води місцевого поверхневого стоку, а також під-земні води. Водозабірні споруди і насосні станції обладнують сміттяутриму-ючими ґратами. Оскільки якість води природних джерел не завжди відпові-дає сучасним вимогам, одним із головних елементів систем краплинного зрошення є засоби очищення води від механічних і біологічних забруднень. Технологічну схему очистки води для конкретної ділянки обирають, виходя-чи з якості води у джерелі водопостачання, прийнятих типів трубопроводів та їхніх вимог до ступеня очищення води. Розчинні добрива перед подачею їх у зрошувальну мережу підлягають також попередньому очищенню.


 


Контрольні запитання:

 

1. Які ділянки в першу чергу відводять під системи краплинного зрошення?

2. Які основні вимоги пред’являють до якості зрошувальної води при крап-линному зрошенні?

3. Які критерії враховують при оцінці якості зрошувальної води?

4. На що впливають агрономічні критерії якості води?

5. Що таке І і ІІ клас якості зрошувальної води?

6. Що таке індекс сухості за Будико М.І.?

7. Для чого застосовують натрієво-адсорбційне відношення SAR?

8. Чому не рекомендують при краплинному зрошенні використовувати воду з великим вмістом фітопланктону?

9. Як технічні критерії впливають на якість зрошувальної води?

 

10. Які є екологічні критерії якості води і на що вони впливають? 11. Як класифікують системи краплинного зрошення за конструкцією? 12. Як можуть розташовуватись поливні трубки на ділянці зрошення? 13. Які ступені автоматизації систем краплинного зрошення?

 

14. В якій мірі співпадає інтенсивність водоподачі і водоспоживання на різ-них системах краплинного зрошення?

 

15. За яких умов застосовують локальне зволоження ґрунту, а коли смугове? 16. З яких основних елементів складається система краплинного зрошення? 17. Що розуміють під терміном „мікро зрошення”?

 

18. Назвіть основні способи мікрозрошення.

 

19. Назвіть технологічні особливості краплинного зрошення. 20. Коли був відкритий поліетилен високого і низького тисків? 21. Коли і ким вперше була запропонована конструкція крапельниці?

 

22. Назвіть основні переваги краплинного зрошення порівняно з традиційним способом поливу.

 

23. Як розвивалось краплинне зрошення в Україні?

 

24. Які сільськогосподарські культури рекомендують вирощувати при крап-линному способі зрошення?

25. Які класи води виділяють за екологічним критеріями в системах краплин-ного зрошення?

 

26. З чого складається принципова схема краплинного зрошення?

 

27. Назвіть основні природні джерела води для систем краплинного зрошен-ня.


 


 








Дата добавления: 2015-03-20; просмотров: 1115;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.