Іонізаційний метод реєстрації і дозиметрії
При проходженні будь-якого іонізуючого випромінювання у газах в результаті іонізації утворюються електрони і позитивні іони. Якщо іонізація відбувається в шарі газу між двома електродами, що мають різні потенціали, то електрони та іони будуть рухатися до відповідних електродів і в колі виникає струм. Газові іонізаційні детектори - це конденсатори, заповнені яким-небудь газом, їх називають іонізаційними камерами.
іонізаційні камери поділяються за такими основними ознаками: за принципом дії (струмові, імпульсні); за конструктивним оформленням (плоскі, циліндричні, сферичні); за призначенням (реєстрація а-, р-, у-випромінювання) та ін. На рис.13.1 схематично зображена плоска іонізаційна камера, включена у вимірювальне коло. Найважливішою характеристикою іонізаційної камери є її вольт-амперна характеристика, що представляє собою залежність струму, що протікає через неї, від прикладеної до електродів різниці потенціалів (рис.13.2).
Рис. 13.1. Схема включення плоскої струмової камери у вимірювальне коло: 1,2- електроди; 3 - вимірювальний прилад; 4 - джерело живлення
Рис. 13.2. Вольт-амперна характеристика іонізаційної камер
Іонізаційні детектори, в яких застосовується принцип газового підсилення, називаються газорозрядними лічильниками (область III на рис. 13.2).
Широке використання газорозрядних лічильників для реєстрації іонізуючих випромінювань зумовлено їх високою чутливістю, можливістю реєстрації різних типів випромінювання, великим вихідним сигналом, простотою дозиметрів і радіометрів з цим типом детекторів.
Дата добавления: 2015-01-13; просмотров: 786;