Вимірювання опору термоперетворювача лабораторним мостом
Принципова електрична схема зрівноваженого лабораторного моста показана на рис.1. В одне з плечей моста включено ТО з опором . В діагональ живлення CD увімкнене джерело постійного струму Б, у вимірювальну діагональ АВ – нуль-гальванометр (НГ). Міст зрівноважується за допомогою змінного опору R3 , при цьому стрілка НГ повинна встановитися на нульовій відмітці. В стані рівноваги моста справедлива рівність добутків опорів протилежних пліч, тобто
. (4)
З (4) випливає, що
(5)
|
Відношення - величина постійна і може бути встановлена залежно від величини опору термометра за допомогою перемикача (N), винесеного на верхню панель моста. Опір R3 набирають на вимірювальних декадах моста. Користуючись таблицею значень відношень відповідної номінальної статичної характеристики, за значенням опору термоперетворювача визначають температуру t.
Двопровідне ввімкнення термоперетворювача в мостову схему допустиме лише в тих випадках, коли відстань між ними незначна, а температура оточення постійна. В інших випадках для зменшення похибки вимірювання внаслідок змін опору ліній зв'язку застосовують трипровідну схему увімкнення термоперетворювача . Опір одного з провідників додають до опору термоперетворювача (ліва частина рівняння (4)), а опір другого провідника – до опору резистора (права частина рівняння (4)). Зміни довжини лінії або температури оточення викликатимуть однакові зміни опорів провідників і не впливатимуть на результат вимірювання. Таке включення показане на рис. 3 і рис.4.
Дата добавления: 2015-03-14; просмотров: 648;