Пневматичні вантажно-розвантажувальні установки
Принцип дії пневматичних вантажно-розвантажувальних машин полягає в тому, що вантаж переміщується з потоком повітря, яке усмоктується або нагнітається і рухається в закритих трубах або шлангах.
За принципом дії вони поділяються на:
• усмоктувального типу;
• нагнітального типу;
• комбінованого типу.
В системі трубопроводів машин усмоктувального типу (рис. 6.77) здійснюється розрідження повітря, сопло живильника 1 опускається на вантаж, частинки якого втягуються в трубопровід і переміщуються в ньому, а в кінці трубопроводу в осаджувальній камері 2 втрачають кінетичну енергію і осідають, повітря ж через фільтри виходить в атмосферу. Ці установки найбільш ефективно використовуються при переміщенні вантажу на невеликі відстані.
У машинах нагнітального типу (рис. 6.78) вантаж через лійку 1 самопливом або механічно за допомогою шнекового пристрою 2 потрапляє у змішувальну аерокамеру 3, куди під тиском нагнітається повітря, яке підхвачує і спрямовує вантаж у трубопровід, в кінці якого в осаджувальній камері вантаж складується. Ці машини найбільш ефективно працюють при переміщенні вантажів на великі відстані.
В машинах комбінованого типу (рис. 6.79) поєднані дві системи: усмоктувальної і нагнітальної дії. З осаджувальної камери усмоктувальної системи вантаж потрапляє через проміжний прийомний бункер 6 у нагнітальну систему. Усмоктувальна система в даній машниі використовується для власного навантаження, а нагнітальна система — для транспортування у склад.
На залізничному транспорті найбільш поширені пневморозвантажу-вачі усмоктувального і комбінованого типу для вивантаження з вагонів зерна, муки, цементу та інших порошкових і пилоподібних вантажів, що перевозяться без тари в критих вагонах, цистернах, хоперах. Пневмороз-вантажувачі не допускають розвіювання вантажу і забезпечують нормальні умови праці.
Іноді при переміщенні деяких пилоподібних, зернових або гранульованих вантажів використовують відцентрові вентилятори, які допускають проходження через них суміші повітря з частинками вантажу. У цьому випадку вся система установки значно спрощується і складається з усмоктувальних труб, які з'єднуються біля вентилятора в одну трубу, і
ються спеціальні забірні пристрої: усмоктувальні сопла і нагнітальні дискові, гвинтові і камерні живильники.
Усмоктувальне сопло (рис. 6.80, а) складається із забірної насадки З, до якої повітря потрапляє через регулятор 2, і, змішуючись з вантажем, утворює при вході до забірної насадки суміш повітря і вантажу, і ця суміш потрапляє до робочого трубопроводу 1.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1025;