Суть і завдання логістичних систем транспортного обслуговування
Транспортування можна визначити як ключову комплексну активність, пов’язану з переміщенням матеріальних ресурсів, незавершеного виробництва або готової продукції певним транспортним засобом у логістичному ланцюзі, і яка складається, у свою чергу, з комплексних та елементарних активностей, включаючи експедирування, вантажопереробку, упакування, передачу прав власності на вантаж, страхування і т.п. Транспортна логістика вирішує комплекс завдань, пов’язаних з організацією переміщення вантажів транспортом загального користування. Основними з цих завдань є:
- вибір виду транспортного засобу;
- вибір типу транспортного засобу;
- оптимізація транспортного процесу під час змішаних перевезень;
- визначення раціональних маршрутів доставки;
- забезпечення технологічної єдності транспортно-складського процесу;
- координація транспортного і виробничого процесу.
Роль транспорту істотно змінюється з розвитком логістичних систем. У сучасних умовах дисципліна транспортного обслуговування визначається не інтересами окремого відправника (одержувача), а оптимальним співвідношенням витрат і прибутку в зазначеному циклі виробництва і споживання. Існують такі ознаки класифікації транспортної складової логістичних систем:1)За видом доставки:-пряма;-з переробкою на транспортних терміналах;-з переробкою і зберіганням у розподільчих центрах.
2)За видом обслуговування:- зі складу постачальника або розподільчого центру на склад споживача або розподільчий центр;- зі складу постачальника або розподільчого центру безпосереднього споживачу;- з виробництва постачальника у виробництво споживача без складського зберігання та переробки.
3)За видами транспортного сполучення:-пряме; -змішане.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 601;