Пряма та термінальна системи вантажних автомобільних перевезень у міжнародному сполученні.

Загальної визнаної класифікації транспортно-технологічних систем доставки вантажів не існує. За вітчизняною термінологією виконання перевезень вантажів одним видом транспорту називається доставкою в прямому сполученні. За участі у перевезеннях декількох видів транспорту, система носить назву доставки у змішаному сполучені. Різновидністю цієї системи є доставка у прямому змішаному сполученні, при якій перевезення виконують різними видами транспорту за єдиним транспортним документом. При передачі вантажу в пунктах перевалки з одного виду транспорту на інший разом з вантажною місткістю, в яку вантаж був укладений у пункті відправлення, сполучення називається безперевантажним.

Перевезення у змішаному сполученні організують на основі термінальної системи доставки вантажів. Термінал являє собою пункт у транспортній системі призначений для виконання різноманітних робіт, пов'язаних із забезпеченням переміщення вантажів. Іноді у фаховій літературі під терміналом розуміють спеціалізовану ділянку транспортного вузла.

Сукупність терміналів, об'єднаних системою технологічних, технічних, інформаційних, правових та економічних стосунків, які забезпечують перевезення вантажів, утворює термінальну систему доставки вантажів.

 

4. Методи організації доставки вантажів.

1. Централізовані перевезення.

На автомобільний транспорт розрізняють дві форми організації перевезень – децентралізовані і централізовані. При децентралізованих перевезеннях вантажоодержувачі замовляють рухомий склад в автотранспортних підприємствах самостійно організую вивезення вантажу на свої підприємств без узгодження очерёдности перевезень з вантажовідправниками (постачальниками вантажів). Одержувачі вантажів самостійно виконують вантажно-розвантажувальні роботи, маючи при цьому певний штат вантажників, експедиторів і агентів з постачання.

2. Бригадна форма організації праці.

Комплексно-механизированные бригади організуються зазвичай розробки грунту, перевезенні фільтрових і інертних матеріалів. У бригаду об'єднуються водії, экскаваторщики і бульдозеристи. У цьому доставка всіх членів бригади цього разу місце праці та після роботи до місця проживання виготовляють службових автобусах; зміна робочих виробляється у котловані; заправка паливом і мастильними матеріалами автотранспортних засобів і механізмів дома роботи з автозаправщиков; виробництво дрібних ремонтів екскаваторів, бульдозерів і автомобілів, і навіть демонтаж і монтаж шин на спеціальних обладнаних майданчиках; облік обсягу виконаних робіт з кінцевому результату тощо.

3. Організація праці у вигляді логістичних ланцюжків.

Логістична система, об'єднуючи комплекс організаційно-технічних елементів, які забезпечують управління запасами, і сучасних технологій руху матеріальних потоків, створює максимальний народно-господарський ефект. Складські комплекси і розподільні центри, кошти підготовки вантажів до перевезень, рухомий склад, комп'ютерна техніка і засоби зв'язку, необхідних виконання логістичних функцій є матеріальну базу системи.

5. Інтермодальні перевезення.

Интермодальные перевезення – це змішані перевезення «від двері до двері», підготовлювані і що їх під єдиним керівництвом одного центру. Її організатор всіх етапах розробки та осущетсвления перевізного процесу цілеспрямовано ув'язує дії всіх що у ньому сторін: вантажовласників, перевізників і перевізних комплексів – у сфері прискорення перевезення вантажу та зниження сукупних витрат за його перевезення.

 

 
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 1418;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.