Оцінка оборотності капіталу

 

Кефіцієнти ділової активності характеризують наскільки повно і раціонально підприємство використовує свої наявні засоби. До цієї групи належать різні показники оборотності. При розрахунках показників цієї групи, окрім даних балансу підприємства, використовуються дані інших форм звітності, зокрема дані звіту про прибутки і збитки підприємств.

Загальний коефіцієнт оборотності підприємства (Кзаг.об) показує, скільки разів за аналізований період вартість майна підприємства була перенесена на реалізовану продукцію підприємства, і визначається як відношення виручки від реалізації продукції, робіт, послуг за досліджуваний період до підсумку балансу підприємства. При цьому використовується формула:

, (17.7)

Коефіцієнт оборотності характеризує ефективність використання всіх наявних ресурсів підприємства незалежно від джерел їхнього походження. У значній мірі значення загального коефіцієнту оборотності залежить від особливостей технологічного процесу підприємства.

Оборотність запасів підприємства характеризується показником, який називають коефіцієнтом оборотності запасів (Коб.зап.) і визначають за формулою:

, (17.8)

Чим вищий коефіцієнт оборотності запасів, тим меншою є величина матеріальних запасів і готової продукції підприємства, тим швидше воно може реалізувати товарно-матеріальні цінності і у випадку необхідності погасити заборгованості.

Оборотність власних засобів підприємства характеризує коефіцієнт оборотності власних засобів (Коб.вл.зас), який визначається через відношення виручки від реалізації продукції, робіт, послуг за аналізований період, як правило, за рік, до величини власних засобів підприємства. При цьому, може бути використана формула:

, (17.9)

Швидкість обороту власних засобів характеризує інтенсивність ви­користання власних засобів підприємства. Якщо вона висока, то обсяги реалізації продукції значно перевищують вкладений у підприємство ка­пітал. Низький коефіцієнт оборотності власних засобів свідчить про низь­ку ефективність вкладених у підприємство власних засобів.

Оскільки значення показників оборотності в значній мірі визначаєть­ся характером виробництва, необхідно диференціювати їх нормативні значення за різними ознаками: галузь виробництва, підгалузь, викорис­товувана сировина, особливості технологічних процесів тощо. При відсут­ності норм аналогів необхідно визначити коефіцієнти оборотності за де­кілька періодів і проаналізувати їх динаміку: прискорення оборот­ності: зростання показника, засвідчує позитивні тенденції розвит­ку підприємства, покращення його ділової активності.








Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 881;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.