Спеціальні лікувально-гімнастичні вправи для нижніх кінцівок. 1.ВП — лежачи на спині, руки зігнуті у ліктьовому суглобі, підняті угору пальці переплетені під головою
1.ВП — лежачи на спині, руки зігнуті у ліктьовому суглобі, підняті угору пальці переплетені під головою. На рахунок 1 зігнути ногу в колінному й тазостегновому суглобах; на рахунок 2—3 кругові рухи коліном; на рахунок 4 повернутися у ВП. Спочатку виконати вправи здоровою ногою, потім паретичною.
2.ВП — лежачи на спині, руки уздовж тулуба. На рахунок 1 підняти ногу, обхопивши стегно кистями обох рук; на рахунок 2—3 згинання, розгинання і кругові рухи в колінному й гомілковостопному суглобах; на рахунок 4 повернутися у ВП (виконати спочатку здоровою, потім паретичною ногою).
3.ВП — лежачи на спині, уражена нога лежить на здоровій, руки під головою. На рахунок 1—2 здоровою ногою підняти хвору ногу (спочатку за допомогою гумового ременя, потім самостійно); на рахунок 3—4 повернутися у ВП.
4.ВП — сидячи на кушетці з опорою на кисті рук, стопи разом. На рахунок 1—2 поворот обох стіп убік ураженої ноги; на рахунок 3—4 повернутися у ВП. Те саме убік здорової ноги. Виконувати вправи із твердою опорою ніг об підлогу, щоб не було супінації ураженої ноги.
5.ВП — стоячи, уражена нога на лаві, здорова на підлозі. Кисті, складені в "замок", опираються на зігнуте стегно. На рахунок 1—2 погойдуючись нахилитися вперед, згинаючи ногу в колінному й гомілковостопному суглобах, намагаючись наблизити гомілку до стопи; 3—4 повернутися в ВП. При виконанні вправи методист із зусиллям фіксує п'яту, не допускаючи відриву від лави.
6.ВП — стоячи обличчям до гімнастичної стінки, обхопивши рейку руками на рівні стегон, присідання на пальцях із з'єднанням п'ят. Методист контролює, щоб нижня частина тулуба не поверталася у хворий бік, кут між стегном і гомілкою повинен бути гострим й однаковим, п'яти на одному рівні.
7.ВП — лежачи на животі, з опорою на зігнуті в ліктях руки, кисті перед грудьми стиснуті в "замок", гомілка паретичної ноги лежить на здоровій. На рахунок 1—2 здоровою ногою підняти уражену, згинаючи ногу в колінному суглобі; на рахунок 3—4 повернутися у ВП.
8.ВП — стоячи спиною до гімнастичної стінки зі зведеними ногами, руки вгору, хват руками за верхню рейку (хвора рука в променезап'ястковому суглобі фіксована гумою стрічкою до поперечини). На рахунок 1—2, опираючись щільно об підлогу, зігнути .паретичну ногу в тазостегновому суглобі; на рахунок 3—4 повернутися у ВП. Стежити за правильним положенням ураженої ноги (нога пронована, носок на себе).
9. Навчання правильної ходьби, з метою закріплення навички правильно ставити стопи. Варто ходити по доріжці з намальованими на ній слідами стіп, так само переборювати перешкоди висотою 5—15 см, поставлені перед контурами стіп.
У деяких хворих спостерігаються мимовільні співдружні рухи (синкінезії): хворий при кашлі, чханні згинає ногу в коліні, одночасно згинається хвора рука в лікті й кисті.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 680;