Економічний зміст необоротних активів
Необоротні активи включають основні засоби, нематеріальні активи, капітальні інвестиції, довгострокові фінансові інвестиції, довгострокову дебіторську заборгованість, відстрочені податкові активи, інші необоротні активи. Вони відображаються в активі балансу за розділом І «Необоротні активи».
П(С)БО 7 «Основні засоби» містить таке визначення терміна «основні засоби»: «Матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний термін корисного використання (експлуатації) яких — більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік)». Об’єкт основних засобів визнається активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди від його використання та вартість його може бути достовірно визначена».
Згідно ст.14.1.138 Податкового кодексу України “Основні засоби”- це матеріальні активи,у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 грн. невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 грн. і поступово зменшується у зв‘язку з фізичним або моральним зносом та очікуваним строком використання з дати введення в експлуатацію понад рік
До основних засобів належать об’єкти, що обліковуються на субрахунках 101 — 109, а саме: будівлі, споруди, передавальне устаткування, машини й обладнання, транспортні засоби, інструмент, виробничий і господарський інвентар, доросла робоча і продуктивна худоба (включаючи тварин), багаторічні насадження та ін., включають також капітальні вкладення на поліпшення земель (меліоративні, осушувальні, іригаційні та інші роботи) і в орендовані будівлі, споруди, обладнання та інші об’єкти.
Податковим кодексом України (надалі ПКУ) виділено 16 груп основних засобів, а також установлено мінімально допустимі строки корисного використання, які потрібно враховувати під час нарахування амортизації.
Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 972;